Jak se správně odlíčit? Máme pro vás postup!

Fotografie publikována se svolením Michal Marcol / FreeDigitalPhotos.net

Každodenní líčení je pro nás ženy už taková rutina, kterou děláme spíše automaticky. Za tu dobu, co se líčíme, si najdeme svůj styl, který nám sluší a který si oblíbíme. Čas, který strávíme v koupelně, se pak rapidně zkracuje, postupně si líčení osvojíme a trvá nám to jen pár minut. Pro vaši pleť je velmi důležité, abyste se pravidelně večer odličovaly. Pleť má být v noci bez make-upu, aby mohla dýchat a regenerovat se. Pokud chodíte spát s make-upem, může se u vás objevit akné, černé tečky a také vaše pleť rychleji stárne. My pro vás máme návod na správné odlíčení.

Co ke správnému odličování potřebujeme?

  • dva odličovací tampony;
  • troška vody;
  • kvalitní odličovací mléko.

Dva odličovací tampony namočíme lehce do poloviny vodou a na vlhké konce naneseme trošku odličovacího mléka.

Začínáme čelem. Jakmile odličujeme celý obličej, je dobré používat lehké tahy. Čelo čistíme vodorovně, od jeho středu směřujeme ke krajům. Krouživými pohyby se dostaneme dolů, do oblasti očí. Poté pokračujeme odlíčením nosu. Nos i okolí úst se snažíme odličovat lehce a krouživými pohyby.

Pokračujeme očima. Na ně položíme dva vatové tampónky, na kterých je odličovací mléko. Chvíli počkáme, až povolí řasenka. Když bychom oči stírali, akorát si oční stíny a řasenku rozneseme po obličeji a řasy zbytečně při tomto stírání vypadávají. Tento postup opakujeme a z očí tak šetrně dostaneme řasenku i oční stíny.

Poté obličej ošetříme pleťovou vodou, která smyje zbytky make-upu. Na obličej naneseme krém, který pleť hydratuje a nevysuší ji. Oblasti očí se vyhněte, pokožka okolo očí je citlivá a můžete jí také podráždit. Pokud máte citlivou pleť, je rozhodně dobré vyhnout se pleťovým vodám s obsahem alkoholu.

Ne vždycky máme čas na takovéto odličování, které je pečlivé a pro pleť prospěšné, navíc když jsme na dovolené, nechceme sebou tahat plno propriet ke správnému odlíčení. V těchto případech můžeme použít odličovací ubrousky. Postup odlíčení je stejný, jen u očí si dejte pozor a stíny a řasenku lehce z očí odstraňte.

Fotografie publikována se svolením Michal Marcol / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top