Jak si správně umýt vlasy? Známe postup!

Fotografie publikována se svolením marin / FreeDigitalPhotos.net

Na umývání vlasů není nic světa borného. Namočíte vlasy, našamponujete vlasy, spláchnete, vysušíte a není co řešit! No není to tak úplně pravda. Správné mytí vlasů dokáže způsobit to, že vaše vlasy jsou mnohem lepší, prospívá kvalitě vašich vlasů a také k tomu, že váš účes bude působit lépe a dobře. Mytí vlasů je proces, do kterého se nám nechce. Zvláště u žen, které mají polodlouhé až dlouhé vlasy. Sama mám vlasy polodlouhé a občas jsou chvíle, kdy se mi opravdu vlasy mýt nechce. Dlouhou dobu schnou, když jdu někam ven, musím použít fén a vysušit je fénem, je s tím spousta práce a také to vyžaduje čas.  Navíc, moje vlasy se mastí rychle, takže tuto proceduru opakuju párkrát do týdne.

Vlasy máme různé. Někdo má vlasy jemné a bez objemu, tak zkouší různé produkty na zvětšení objemu, mastné vlasy se musejí mýt častěji. Není to jen o umytí vlasů. Kombinujeme různé přípravky, snažíme se, aby naše vlasy vypadaly co možná nejlépe. Naše rady, pro správné mytí vlasů vám mohou pomoci v tom, že váš účes bude vypadat lépe a vlasy budou celkově v lepší kvalitě.

Čas

Správné načasování mytí vlasů je důležité. Každý si myje vlasy jinak, podle potřeby. Někdo si umývá vlasy dvakrát do týdne, jiný každý den, protože se mu vlasy mastí mnohem rychleji. Záleží také na tom, kde se pohybujete. Ve městě se vlasy mastí rychleji, je zde mnoho prachu, škodlivin, které se na vlasech usazují. Když máte vlasy mastné a máte potřebu je mýt denně, není to problém. Pověry typu, že tak se vlasy mastí rychleji, jsou jen pověry.

Množství je důležité

Množství šamponu také ovlivňuje to, jak důkladně vlasy umyjete. Když si vlasy myjete jednou za tři dny, uvědomte si, že je na nich mnoho špíny, nečistot, mazu, potu a také různých přípravků. Když myjete vlasy denně, stačí vám šampónu méně. Za den se vlasy tolik nezašpiní. Pokud si myjete vlasy co dva dny, je vhodná dávka dvou čajových lžiček. Z vlasů dostáváte všechny nečistoty, takže rozhodně není na místě na množství šetřit.

Voda, voděnka

Voda je zdrojem všeho a také to platí pro vlasy. Před mytím je nutné vlasy pořádně propláchnout, abyste z nich smyli prach a různé nečistoty. To samozřejmě nespláchnete jen obyčejnou vodou. Šampon neaplikujte přímo na vlasy, dejte si dávku do rukou a napěňte ji, poté jí vetřete do vlasů.

Důkladné vetření šamponu

Šampon z vašich vlasů smývá nečistoty, které se na nich nahromadily a drží se na nich. Šampon postupně do vlasů vetřete. Masírujte lehce, od konečků, ke kořínkům. Postupujte opatrně, snadno se můžete nehty škrábnout, což není dvakrát příjemné. Masírujte pokožku hlavy bříšky vašich prstů. Na pokožce hlavy je mnoho nervových zakončení, takže takovéto mytí hlavy může být i skvělá masáž.

Smýt z vlasů nečistoty

Jakmile máte hlavu dostatečně našamponovanou, přichází na řadu spláchnutí vodou. Na vodě nešetřete, na vlasech nesmí zůstat ani stopa šamponu, vlasy poté budou více vysušené a mohou být nekvalitní. Horká voda může vaše vlasy podpořit ve tvorbě mazu, studená voda nemá vůbec vliv na vaše vlasy. Ideální voda je vlažná. Na hlavě nenechávejte zbytečně dlouho šampon, myslíte si, že to vlasům prospěje, ale je to naopak, spíše jim to škodí.

Sušení vlasů

Vlasům dopřávejte dostatečnou péči. Jakmile smyjete z vlasů nečistoty a opláchnete je, přichází na řadu sušení vlasů. Vlasy nikdy netřete o sebe, to je poškozuje, jejich strukturu a také vlasy slábnou, snadněji se lámou a mají tendenci více padat. Jednoduše vlasy zabalte do froté ručníku a nechte ručník, aby vodu z vlasů vsáknul do sebe. Ideální je na to turban, který ale neutahujte moc silně. Poté vlasy rozmotejte a nechte je chvíli vydechnout, ihned je nerozčesávejte, zbytečně by vám zplihly. Vlasy vyfoukejte studeným vzduchem, ten je lepší pro zafixování vašich vlasů. Rovněž vysoká teplota vašim vlasům neprospívá.

Fotografie publikována se svolením marin / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top