Jak ustát letní lásku? Poradíme vám!

Fotografie publikována se svolením Vichaya Kiatying-Angsulee / FreeDigitalPhotos.net

Léto, dovolená a letní láska. To vše v sobě spojuje doba, která momentálně přichází. Letní románek je pro mnoho žen krásné zpestření jinak stereotypního života a stereotypního vztahu. Letní románek můžete prožít jakýkoliv. Od nezávazného povídání, flirtování až po milování při východu slunce. Vše je zcela ve vašich rukou. Za zmínku ovšem stojí to, že my ženy jsme letními románky často velmi okouzlené. Máme pocit, že o sobě víme vše a často chceme, aby nám to vydrželo napořád, věříme tomu. Jenže ne všechno takhle dopadne a pak nám akorát zůstávají oči pro pláč. Letní románek je ve většině případů jen přechodná záležitost a to je dobré vědět.

Často můžeme a taky chceme podlehnout pocitu, že nám, zrovna nám to vydrží, budeme se navštěvovat, psát si, skypovat. Vždyť to vydrželi jiní, my přece taky. Jenže vy to vidíte jinak a váš letní objev taky. Pro mnohé muže je letní románek takové zpestření a za léto jich ve své destinaci stihnou hned několik. Máte pocit, že jej dobře znáte, ale není tomu ve skutečnosti tak. Jak ustát letní lásku a nemít přitom zlomené srdce?

Dopředu si ujasněte, jak to je!

Dopředu si rozmyslete, jak to s letním románkem budete mít. V hlavě si ujasněte, že letní románek je věcí jednorázovou. Je to tak potřeba i brát. Sny jsou jedna věc, ale realita věcí druhou. Ujistěte se, že to oba dva berete stejně, nic si navzájem neslibujte a nic neočekávejte. I když je to možná těžké, později za to budete rádi. Když budete letní románek prožívat, ale zároveň budete mít jasně stanovená pravidla, ušetříte si velké zklamání a zlomené srdce. Chvíli vás to určitě mrzet bude a bude vám smutno, ale to hravě překonáte.

Nepodléhejte svým citům

Emoce k lásce patří a k letní lásce dvojnásob. Když se do někoho zakoukáte, nebo zamilujete, najednou si nasadíte růžové brýle a vše vidíte optimisticky. I tu nejčernější díru vidíte růžově. Myslíte si, že právě ta vaše láska vydrží, vydrželo to jiným, proč ne vám. Ano, některým opravdu letní láska vydržela, ale stále častěji letní lásky končí odjezdem z dané země. Zapojte do letní lásky také rozum, ten vám radí v těchto případech mnohem lépe, než vaše srdce, které je na vrcholu blaha.

Nepouštějte se do ničeho vážnějšího

Některé ženy to prostě jinak neumí, než se zamilovat. Když už se s někým vyspí, vždy k němu chovají nějaké city. A to se u letní lásky nevyplácí. Pokud nechcete, aby vaše srdce po odjezdu ještě několik měsíců bolelo, nepouštějte se do ničeho vážnějšího. Pohledy, úsměvy, povídání, tanec, romantická procházka a stop. Nezacházejte nikam dál, i když možná chcete. Vaše srdce to velmi ocení a vy po odjezdu nebudete několik týdnů trpět a trápit se.

Smýšlejte oba stejně

Letní románek je zpravidla věc spontánní a nevychází z žádného plánování. Ostatně to asi žádný vztah nevychází z plánování a důmyslného promýšlení. Jenže u takové letní lásky je rozhodně dobré, když si vzájemně promluvíte, co vlastně od toho očekáváte. Nejideálnější je, když se vzájemně dohodnete na určitých pravidlech a oba tento letní flirt berete stejně. Nikdo od nikoho nic neočekává a je jasně dáno, co se stane poté, až se přiblíží den vašeho odjezdu.

Zabavte se

Když přijedete domů a pořád přemýšlíte nad svou letní láskou, nad tím, co zrovna dělá, jak se má, jestli není s nějakou jinou slečnou, asi jste se zamilovala a potřebujete odvykačku. Zkuste se prostě a jednoduše zabavit. Choďte do kina, do divadla, na koncerty. Vyrazte ven s přáteli, choďte na párty. Všude se můžete seznámit s novými lidmi, s potenciálními partnery. Zapomenete na dovolenou, na svého „vysněného“. Život jde dál a vy musíte jít taky. Koneckonců váš letní idol už to určitě udělal.

Fotografie publikována se svolením Vichaya Kiatying-Angsulee / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top