Jak vybrat pro Vaše děti ty správné lego hračky?

lego

Právě urputně surfujete na internetu se záměrem vybrat pro své dítě tu správnou lego hračku? Široká nabídka Lego stavebnic vám však výběr usnadnit nehodlá! Odevšad na vás vyskakují nejrůznější Lego série – Lego Ninjago, Lego Star Wars, Lego Hobbit, Lego Creator a další spousta řad Lego stavebnic. Jen žádnou paniku! Můžeme vás uklidnit, že všechny série stavebnic Lego jsou velmi oblíbené, ať už se jedná o nabídku pro kluka či holku. Klidně tedy můžete zavřít oči a prstem ukázat na některou z nich. Pak už stačí jen zjistit, jestli se namátkově vybraná stavebnice hodí pro vaši holčičku nebo kluka, a hurá dárek zabalit!

Série Lego City to jistí…

Jestli však ve vás i nadále hlodá červíček pochybností a nejste si jisti, jestli se vybranou sérií stavebnice trefíte přímo do vkusu vašeho dítěte, nezbývá než doporučit stavebnici Lego City. Ne proto, že by byla lepší či více oblíbenější než ostatní série Lego stavebnic. To opravdu mohou posoudit jen a pouze malí stavitelé! Zapomínat bychom neměli ani na známé pořekadlo – sto lidí, sto chutí. Tyto hračky budou Vaše děti opravdu milovat.

Série Lego City se nejblíže přibližuje reálnému životu a každodenním událostem…

Stavebnici Lego City vám tak doporučujeme z prostého důvodu. Asi nejvíce se přibližuje reálnému životu, mimo to patří mezi univerzální stavebnice, se kterou si mohou hrát jak holky, tak i kluci, kteří by za jiných okolností sáhli třeba po stavebnici Lego Star Wars či Lego Chima, ale sérií Lego City také nepohrdnou, právě naopak!

Stavebnice Lego City tak napodobuje každodenní události. S ní si děti mohou postavit hasičskou či policejní stanici, záchranný vrtulník, vysokorychlostní osobní vlak, obytnou dodávku, vězeňský transport a další zajímavé stroje i stavby. V jeden den si tak mohou vyzkoušet, jaké to je být policistou, jak těžké je uhasit požár či zachraňovat uvízlé kotě na stromě, mohou si vyzkoušet jízdu záchranářským vrtulníkem či zkusit zastavit rychle se řítící vlak. Kde jinde se dá tohle všechno stihnout za jeden jediný den? Opravdu jen v Lego světě!

Řídit hasičské auto či záchrannou helikoptéru bez řidičáku můžeš pouze v Lego City

Díky Lego City tak dítě přichází do kontaktu se záchranářskými jednotkami. Rozezná tak policii od hasičů a formou hry se tak může naučit i jejich tísňová čísla.  Lego City stejně tak, jako i ostatní série stavebnic Lego, rozvíjí dětskou mysl, učí je rozpoznávat důležitá fakta a hledat souvislosti. Stavění má obrovský vliv na rozvoj jemné motoriky, tvořivosti i prostorového vnímání. Děti tak rády napodobují svět dospělých. Je na něm tolik odlišných věcí, tolik nových věcí, které jsou dětem mnohdy zakazovány. Ve světě Lego City se rázem stávají dospělými, mohou řídit hasičské auto či na motorce pronásledovat zloděje a to jim mnohdy k řidičskému průkazu chybí pěkná řádka let!

Fotografie publikována se svolením ArtJSan / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top