Jak zabavit děti? Máme tipy!

Fotografie publikována se svolením David Castillo Dominici / FreeDigitalPhotos.net

Zabavit děti je pro mnohé rodiče problém. Pokud nemáte doma velkou zahradu, bazén či zvířata, jde to pěkně ztuha. Navíc, i když má dítě mnoho hraček, nejnovější panenky či autíčka, za chvíli je to přestane bavit, bude to okoukané. A usadit je ke hře před počítačem nebo k pohádkám není moc dobré. Mnoho rodičů řeší zabavení dítěte tak, že jej zkrátka posadí před televizi, pustí mu pohádky a je od něj minimálně hodinu a půl „klid“. Někdy to určitě pomůže, když potřebujete pracovat, uklízet nebo vařit. Jenže to není moc dobré pro dítě. Lepší je zapojit fantazii a vymyslet něco, čím děti zabavíte. Vy i děti si společně užijete spoustu legrace, budete trávit čas společně, což je pro vás také dobré. A že nebudete mít perfektně naklizený byt? To až tak úplně nevadí.

Výlet

Výlety jsou ideálním zpestřením dětských dní, ovšem je nutné počítat s tím, že výlet nebude zadarmo. Například takový dnešní „výlet“ do kina pro čtyřčlennou rodinu není zrovna levnou záležitostí. Můžete však vykouzlit výlet, kde si zajdete na procházku, popřípadě pojedete nějakým dopravním prostředkem. Děti výlety milují, a když mají někam jet, je to dobrodružství dvojnásobné. Jízda autobusem, vlakem, tramvají, lodí a podobně, to jsou všechno dopravní prostředky, které děti doslova milují a budou spokojeny, když je budete moci takto vyvézt na výlet.

Pozorovací talent

Pokud vaše dítko rádo něco pozoruje, můžete jej vzít například na letiště, na vlakové nádraží, na fotbal, na hokej, zkrátka tam, kde se něco děje. Vaše dítko bude pozorovat vše co se kolem něj děje a zabaví se tak na poměrně dlouhou dobu. Přitom můžete například vy relaxovat, načerpat síly, vyřídit telefony, sepsat nákupní seznam či si vyřídit e-maily. Dítěti můžete vše vysvětlit, určitě vás zahrne spoustou otázek, jak co funguje, jaké je to tam, kde to jede, letí a podobně.

Pomocníci v kuchyni

Když například potřebujete uvařit oběd, je dobré, když si dítko pozvete na pomoc. Bude nadšené, protože pomáhat v kuchyni je něco, co mají děti rády. Záleží na věku dítěte, podle toho mu svěřte jednotlivé úkoly. Může utírat nádobí, uklízet nádobí, něco míchat, přidržet vám něco, podat vám něco. Dítě se tak vyřádí, bude si připadat důležité, protože vám pomáhá a vy byste bez něj byla bezradná. Co na tom, že příprava jídla se vám protáhne, zabavíte se a trávíte spolu čas, což je podle odborníků k nezaplacení.

Kuchaři a kuchařinky

V kuchyni ještě zůstaneme. Děti rády něco vyrábí, tvarují a modelují. Jsou moc rády, když jim pod rukama něco vzniká. Můžete se s dětmi pustit do pečení. Vyzkoušejte například muffiny, které děti ocení. Popřípadě můžete vyzkoušet pečení pizzy, protože pizzu děti milují. Jako základ můžete udělat těsto, popřípadě vyzkoušejte tortily. Připravte ingredience a nechte vrstvení pouze a zcela na dítěti. Připravte takové ingredience, které mají vaše děti rády, které máte rádi vy s partnerem. Dítě zapojte do přípravy a nechte jej, aby připravilo večeři pro celou rodinu. Vy máte za úkol večeři upéct a potom si na ní pochutnat. Dítě bude spokojené a nadšené, navíc když budete s partnerem chválit a vše sníte, bude se dožadovat další přípravy večeře.

Dítě zahradníkem

Nemusíte mít zahradu, abyste s dítětem zahradničili. Vyzkoušejte truhlíky, kde zasadíte květiny, rajčata, jahody, pažitku, petrželku. Dítě si tak vypěstuje například vlastní pažitku, kterou si můžete dát na chleba. Budete společně s dětmi sledovat, jak se vašim rostlinkám daří, jak moc rostou, klíčí a podobně. Budete se o ně starat a dítě tak bude mít nějakou zodpovědnost. Bude se starat o zalévání. Ideální jsou k tomuto fazole, které klíčí poměrně rychle, takže výsledek uvidíte co možná nejrychleji, což děti potěší.

Fotografie publikována se svolením David Castillo Dominici / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top