Jak zabavit dítě na cestách

diteAmatka

Mami, mě se chce čůrat a mami, kdy už tam budeme? Mami, mě to tady nebaví a teď už tam budeme? A za jak dlouho teda? Občas se sice stane, že dítě spí, ale pokud cesta trvá příliš dlouho, otázky tohoto typu vás neminou. Jak zabavit dítě, abyste se mohli soustředit na cestu?

Nepodceňujte přípravu na cestu

Pokud víte předem, že budete dlouho cestovat s dětmi, nepodceňujte přípravu. Občas se však může stát, že budete cestovat nečekaně. I pro takové případy, je dobré mít v autě přichystaný program. Zatímco malé děti si vystačí s různými hračkami, které se mohou mezi sebou střídat, větší děti potřebují více zaměstnat.

  • Písničky z CD nebo pohádky, vám zajistí na nějakou dobu klid. Můžete se dokonce přidat k dítěti a zpívat společně. Prcek to ocení, zasměje se a navodíte uvolněnou atmosféru.
  • Dnes se již vyrábějí do auta na opěrku předního sedadla závěsné kapsáře, které pojmou velké množství hraček a knížek. Děti většinou u jedné zábavy dlouho nevydrží, proto je dobré mít připravených více alternativ.
  • Povídejte si s dětmi, můžete hrát různé slovní hry. Slovní fotbal, nebo hádej, na co myslím a jiné.
  • Hra barev. Vyberte si každý jednu barvu a počítejte míjející auta v protisměru. Která barva projede častěji, ten vítězí.
  • Počítejte cyklisty, které cestou minete, hledejte zajíce v poli, pokud pojedete nějakou hezkou krajinou.
  • Vytiskněte starším dětem, plánek vaší trasy a děti budou mít za úkol škrtat místa, které jste již minuli a uvidí, kolik míst je potřeba ještě minout, než budete v cíli.
  • Zkuste závěsné LCD a zabavit děti, nějakým programem, pohádka, zajímavý pořad atd.
  • Pokud to bude trochu možné, dopřejte dětem drobný relax ve formě občerstvení, protáhnout si tělo, proběhnout se. Klidně sjeďte kousek ze své trasy a odpočiňte si, před další cestou.

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top