Jak zajistit harmonizující bydlení

interier

Prostory spojené s přírodou, lze označit za harmonické a příjemné. Podle učení feng shui  existují zásady, pro zařizování interiéru. Feng shui, je předkládáno, jako učení o větru a vodě. Zakládá se na myšlence, že energie má v každém prostoru i místě, svůj charakter. Vše, co je obsažené ve vesmíru, je prezentováno základními pěti prvky. Dřevo, oheň, země, kov a voda. Všechny prvky však musí být v rovnováze. Pokud však převládá jeden z uvedených prvků, může to vyvolávat neklid a nervozitu. V dnešní době se nabízejí služby, kde vám na zakázku rozvrhnou podle energií, ve vašem domě, kde je nejlépe umístit ložnici, pracovnu a jiné pokoje. Rozmístění sedacího nábytku a nalezení svého místa s ohledem na příslušnost jednoho z pěti prvků a jeho vlastnostem. Rovněž správný směr postele a dokonce, na které straně máte spát vy a na které váš partner. Společně se podíváme, na některé zásady bydlení Feng shui. Záměrem je, aby byl interiér v souladu s místem a harmonicky posiloval uživatele. Alternativní pojetí je zahrnuto do návrhů a vnitřního vybavení bytu.

Zásady pro zařizování interiéru podle Feng shui

  • Zrcadla by neměla být proti vstupním dveřím, protože by vyháněla proudící energii
  • Zvonkohry mají svou důležitost, protože brání úniku energií
  • Prospěšné je umístit do interiéru vodu v podobě akvária, vodopádů, obrázků kde je voda apod.
  • Postel by neměla být otočena nohama k oknu a neměla by stát na spojnici mezi oknem a dveřmi. Hlava spícího člověka, by měla být otočena směrem ke dveřím, odkud přichází aktivita.
  • Rohy a hrany nábytku by neměly směřovat na židle, křesla a lidi, signalizuje to zraňující účinky.
  • Rohy v místnostech by se měly vyplnit předměty, které působí příjemně, aby se tam mohla usadit energie.
  • Psací stoly by neměly být otočeny tak, že sedící má za zády okno nebo dveře. Snižuje se tak schopnost soustředění a pocit bezpečí.

 

Fotografie publikována se svolením njaj / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top