Jak zdůraznit letní opálení? S námi to zvládnete!

Fotografie publikována se svolením Pixomar / FreeDigitalPhotos.net

Leto je v plném proudu a my toužíme po tom, odnést si z léta kromě zážitků také snědou pokožku. Jenže, sotva se stihnete opálit, ihned si všímáte míst, kde začnete blednout a pokožka už není tak krásná, jako byla předtím. A my přece chceme, aby hodiny co trávíme na slunci, měli nějaký efekt a trvaly co možná nejdéle, Jenže, jak to učinit?

Dnes už opálení není jen symbolem léta, pokud chceme, opálené můžeme být krásně po celý rok. K tomu můžeme použít solárium, popřípadě samoopalovací krémy. Solárium moc bezpečné není, nicméně když dodržujete pravidla bezpečného opalování, můžete občas solárium navštívit. Ostatně kdo do solária jít chce, nezabrání mu nikdo a nic. My vám poradíme pár tipů, jak si své opálení prodloužit co možná nejvíce.

Peeling před opálením

Než se vůbec začnete opalovat, je určitě dobré pořádně pokožku a tělo zbavit odumřelé kůže. Vaše pokožka bude krásně hladká, hebká a zbavena všech nečistot. Tím pádem na vaší pokožce opálení déle vydrží a pokožka je velmi trvanlivá, co se týče barvy a opálení. Pokud nemáte po ruce peeling, klidně stačí, když smícháte sprchový gel s jemně mletými ovesnými vločkami, také to postačí. Je důležité, aby to bylo něco, co je abrazivní a obrousí vám z pokožky staré šupinky na kůži. Opalování bude rovnoměrnější. A když aplikujete samoopalovací přípravek, je peeling velmi důležitý.

Hydratace je nutná

Když máte pokožku opálenou, vypadá dobře tehdy, když není suchá a vysušená. Poté vypadá staře, scvrkle a to hezké není. Léto dává vaší pokožce poměrně dost zabrat a také vysušuje vaši pokožku. Pokud se navíc koupete v moři, nebo bazénu, to vše vám pokožku vysušuje ještě víc. Proto je důležitá hydratace vaší pokožky. Používejte gely, krémy, lehká tělová mléka, která vaši pokožku zjemní a hydratují, ale zároveň jí nenechávají mastnou, jelikož to v létě moc příjemné není. Hydratační prostředky používejte dvakrát denně, ráno a večer. Navíc, když je pokožka hydratovaná, nemá opálení tendenci vyprchávat tak rychle.

Třpytky

Třpytky byly v jednu dobu velkým hitem, a kdo je neměl, jakoby nežil. Jak rychle se objevily, tak rychle se zase ztratili. Dnes se objeví, čas od času. Třpytky je však dobré vybírat jako ty jemnější, decentní, které mnohdy ani jako třpytky nevypadají, jen navozují pocity lehkého odlesku. Takovéto třpytky vaši opálenou pokožku zdůrazňují. Pozor však na dávkování třpytek a také na to, kam třpytky umisťujete. Vhodný je dekolt a ruce, ale pozor na nohy. Pokud je nemáte štíhlé a vypracované, raději se aplikaci na nohy vyhněte. Třpytky totiž budou mít spíše efekt opačný, takže vaše nohy mohou pak ve skutečnosti vypadat rozměrnější, než jsou.

Barvy a oblečení

Pokud váš šatník nabízí množství barev, určitě se nebojte a v létě kombinujte barvy. Ideální pro zvýraznění opálení jsou pastelové barvy. Například bílá, žlutá, světle modrá, světle zelená. Pokud jdete někam na večírek, pudrové nebo bílé šaty jsou určitě pro vás ty nejlepší. Nebojte se odhalit dekolt a do něj můžete aplikovat lehce třpytky, čímž své opálení vyzdvihnete a všichni vás budou okukovat a opálení vám chválit,

Doplňky, vlasy, nehty

Pokud máte vlasy melírované, určitě to ještě více zdůrazní a vyzdvihne vaše opálení v obličeji. Nehty zase ocení francouzskou manikúru, která bude zdůrazňovat vaše opálené ruce. Šperky jsou také vhodnými doplňky, pokud si potrpíte na bižuterii tak bílá, žlutá, světle modrá, světle zelená jsou barvy, které vám opálení zdůrazní. Pokud si potrpíte na zlato a stříbro určitě chybu neuděláte i to totiž opálení zdůrazňuje a podtrhuje.

Přece jen blednete

Nic netrvá věčně, to je jasné a tak i opálení, i když se snažíte sebevíc, po nějakém čase začne blednout. Částečně zamezit tomu můžete pomocí samoopalovacích krémů a sprejů. Ty obnoví odstín vaší pleti a tak se budete moci z opálení radovat delší dobu.

Fotografie publikována se svolením Pixomar / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top