Jak zvládnout stěhování

stěhování

Je tady den stěhování a na vás čeká nový vytoužený domov. Přestože se nemůžete dočkat, až strávíte první noc v novém, představa samotného stěhování všech věcí ze starého do nového domova vás děsí. Připravte si před počátkem stěhování plán, a ušetříte si tak mnoho zbytečných starostí. Společně si projdeme základní kroky a postup při stěhování.

Připravte si krabice

Nejdůležitější je mít věci do čeho sbalit, a proto budete potřebovat mnoho krabic a různých beden. Do těch pak budete moci věci naskládat. Kde potřebné krabice sehnat? Pokud nechcete do nich investovat, zajděte do nejbližšího marketu či zeleniny a domluvte se, že vám budou schovávat pevné a prostorné krabice. Pokud chcete přestěhovat všechny věci skutečně kvalitně, můžete si objednat speciální stěhovací krabice, které jsou pro tento účel. K dispozici je řada nejrůznějších typů, najdete například i krabice, které mají zabudovanou tyč. Na tu můžete navěsit na ramínkách vaše šaty. V novém domově jej pak navěsíte bez dalšího žehlení rovnou do skříně.

Na co si dát pozor

Zbytečně do nového domova nestěhujte takové věci, které už nepoužíváte, nebo o kterých jste už několikrát přemýšleli, že patří do popelnice. Nyní je pro to ideální příležitost, ušetříte si tak spoustu práce s balením a stěhováním z místa na místo. Větší opatrnost se vyplatí u křehkého zboží a je nanejvýš výhodné popsat krabice, abyste přesně věděli, kde co máte uloženo. Ty křehké věci pak budete automaticky dávat stranou a při stěhování upozorníte na zvýšenou opatrnost.

Stěhovat sám nebo si najmout firmu?

Je dobré předem se zamyslet, zda zvládnete stěhování sami, nebo budete potřebovat pomoc nějaké stěhovací firmy. Pokud máte k dispozici velké auto a pár známých, kteří vám pomohou, tak zvládnete stěhování svépomocí. Avšak potřebujete li přestěhovat větší kusy nábytku a nemáte možnost, jak to zvládnout sami, určitě se vyplatí objednat stěhovací firmu. Jednak vám převezou vaše věci, ale také pomohou s jejich vynesením a sestavením. Když se rozhodnete pro stěhování za asistence stěhovací firmy, pak ji rezervujte s dostatečným časovým předstihem. Zvlášť, pokud se budete stěhovat o víkendu. Stěhovací firmy by mohly být již zamluvené, proto plánujte nějaký čas dopředu.

Fotografie publikována se svolením Ambro Photography/ FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

3 x komentováno

  1. Zajímavý článek, rad je tu spousta a já mám pocit, že už mám ze všech těch přečtených rad hlavu jako balon a čím dál větší pocit, že čtení podobných článků na internetu je jen moje forma prokrastinace, kterou se vyhýbám tomu skutečnému balení 😀 tak strašně se mi do toho nechce :( doma mi leží krabice objednané z obalovych-materialu.cz ještě zabalené, věci v policích stále zaprášené a vybalené a samy pořád ne a ne naskákat do těch krabic :( kdyby existovala nějaká firma, která přijde a všechny věci opatrně zabalí do krabic, klidně bych si jí zaplatila fakt :( stěhovat se máme poslední víkend v srpnu, takže čas ještě nějaký je, a tak budu asi ještě chvilku prokrastinovat a pak to fofrem zabalím 😀

  2. Dobrý večer já musím říct, že se teď stěhuji potřetí ve svém životě. Jednou když mi bylo asi 13, to jsme se stěhovali s tátou zap rací do Prahy a mimo to že jsem tenkrát málem nerozdýchala to, že jsem přišla o své kamarádky, tak mi byl průběh stěhování celkem fuk! Potom jsem se stěhovala na studentský byt a to mi rodiče objednali tavočer(stěhovací firma), i když si dodnes myslím, že to bylo zbytečné! Zvládla bych to sama! Teď se stěhuji do bytu k mému nastávajícímu muži a Akorát jsem prostudovala veškeré články o stěhování co šli k tomu mi rodiče objednali set na stěhování od obalových-materiálů. Spíš bude asi složitější, jak udělat prostor i pro mě v bytě kde byl můj drahý dotěď sám a já jen občas přespávala.Tak uvidím jak to dám, ale musím už ze studentského bytu vše vystěhovat, protože mají další nájemnici!

  3. Děkuji za přínosný článek. Zatím jsem našel pouze tenhle: http://www.nicemagazine.cz/rubriky/technika/co-zaridit-pri-stehovani-a-na-co-si-dat-pozor, tenhle mi přijde méně reklamový, za což děkuji.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top