Jaké zvyky dodržují šťastné dvojice? Známe je!

Fotografie publikována se svolením photostock / FreeDigitalPhotos.net

Štěstí ve vztahu je to, po čem touží mnoho lidí. Ze začátku vám přijde, že máte štěstí a také máte. Jste spokojení, šťastní, nadšení a pociťujete velmi silný a intenzivní pocit štěstí. Málokterému páru se však tento pocit štěstí podaří udržet dlouhodobě a prakticky po zbytek života. Tak či tak vám do života začne vstupovat stereotyp, běžné problémy, trable a starosti, které nevyřešíte mávnutím kouzelného proutku. Začne běžný život, který už není tak veselý a spokojený, jak ona krásná prvotní zamilovanost. I když začnete žít běžný život, můžete si udržet pocit štěstí a zamilovanosti. Stačí jen trošku chtít a snažit se.

Vždycky jsem záviděla rodičům mé kamarádky. Ti spolu mají nádherný vztah a jsou manželé už mnoho let. I když se někdy pohádají, mají jiné názory, přesto jsou spolu šťastní a spokojení. Je pravda, že v okolí nemám moc podobných párů, ale pár se jich najde. Zajímalo mě, co tyto dvojce udržuje pořád tak spolu, co je přiměje, aby byli spokojení a šťastní. Našla jsem pár zvyků, které tyto šťastné dvojice dodržují. Jestli jsou to zvyky, které je udržují spolu a šťastné, to nemůžu s jistotou říct, ale jsou to zvyky, které rozhodně podporují štěstí a spokojenost.

Pěstují doteky

Na začátku vztahu se nemůžete nabažit vzájemných doteků, pohlazení, objetí a podobně. Musíte na sebe neustále sahat, objímat se, když spolu nejste chvíli v kontaktu, je to pro vás utrpení. Postupem času se však začnete objímat méně, začnete se dotýkat méně, až jednou přestanete úplně. Dotek přijde ve chvíli, kdy si spolu odbudete sex, jednou za týden. Stačí jen letmý dotek, partnera pohladíte, opřete se o něj při sledování televize, obejmete jej,jen tak bez důvodu. Dáváte si tak vzájemně najevo, že tady jste a na partnera nezapomínáte.

Líbají se

Nemusí jít nutně o vášnivé polibky a olizování se na veřejných místech. Jde spíše o takové ty běžné pusy, které si dáte, když jdete spát, nebo když přijdete z práce. To je takové běžné, ale pusu si můžete dát přeci jen tak, bez nějakého důvodu. Když sledujete televizi, když si čtete, když vaříte, zkrátka kdykoliv. Navodíte tak atmosféru intimity a partnerovi dokazujete, že vám stále stojí za polibek.

Jsou spolu v kontaktu

Když jedou někam na pracovní cestu, s přáteli na víkend, nebo pracují na směny a mají zrovna opačné směny a nevidí se, to vše vyžaduje kontakt, abyste partnerovi dali najevo, že jste v pořádku, že na něj myslíte, že se vám stýská. I když jste „jen v práci“, můžete partnerovi napsat zprávu, třeba myslím na tebe, chybíš mi, nebo si vyměňovat takové ty běžné zprávy, jako že máte hodně práce a těšíte se, až přijdete domů. Kontakt je důležitý.

Mají společné zájmy

Společné zájmy jsou důležité, protože ve vztahu potřebujete chvíle, které budete trávit společně a sedět pořád doma, to nemusí být zrovna to nejlepší z nejlepších. Vytvářejte si společné zájmy, zkoušejte nové věci, vyzkoušejte něco, co má rád váš partner, naopak váš partner může vyzkoušet něco, co se bude líbit vám.

Tráví čas odděleně

Být spolu pořád, to je největší zabiják vztahu, alespoň podle mých přátel. Když si vyjedou každý sám třeba na víkend s přáteli, nebo jdou večer každý se svými přáteli do baru, večer se sejdou a budou si mít o čem povídat, budou se na sebe těšit. Samozřejmě netrávíte každý večer odděleně, ale jeden nebo dva dny v týdnu. Proč ne, uvidíte, že to váš vztah oživí, budete spokojenější.

Chválí jeden druhého

Upřímně, kdo by nebyl rád, když jej někdo pochválí? Chválit je samozřejmě dobré i za drobnosti, které mnozí berou jako samozřejmost. Když však partnera pochválíte třeba za takovou maličkost, jako je vynesený odpadkový koš, uklizené nádobí, nebo vysátí celého bytu. Partner vás zas může chválit například za uvaření večeře, za vyžehlené prádlo, nebo prostě jen za to, že mu uvaříte kávu.

Fotografie publikována se svolením photostock / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top