Jakou pokojovou rostlinu si pořídit do bytu? Máme tipy!

Fotografie publikována se svolením Suat Eman / FreeDigitalPhotos.net

Přemýšlíte, jak co nejvíce zútulnit a zkrášlit váš byt, dům či pokoj, aby působil co nejpříjemněji a vám se v něm dobře bydlelo. Květiny vám rozhodně v tomto pomohou a pokoj umějí zkrášlit. Existuje mnoho pokojových květin, které vám dokážou váš pokoj či dům zútulnit a zkrášlit. Výběr je tak jen a jen na vás. Nicméně je potřeba se o rostliny také starat, jinak pěkné nebudou a postupně budou vadnout a vadnout. Máme pro vás pár pokojových rostlin, které můžete běžně pěstovat i ve svém bytě. O každou pokojovou rostlinu je potřeba pečovat jinak, některá se zalévá jednou týdně, jiná každý den, některou zaléváme do hlíny, jinou do mističky pod květináčem. Je toho opravdu hodně. My vám navíc přinášíme ke každému druhu i nějakou tu radu, jak o daný druh pokojových rostlin pečovat.

Kaktus

Kaktus je sukulent, který je velmi oblíbený mezi lidmi, zejména mezi těmi, kteří občas na květiny jednoduše zapomenou, nedodávají jim vodu pravidelně. Kaktus zvládne opravdu každý. Na jaře a na podzim kaktusy rostou, proto je dobré, když je v této době zaléváte jednou týdně, aby měl dostatek výživy. V létě můžete bez obav odjet na dvoutýdenní dovolenou, aniž byste kaktus zalévali. Tento půst zvládne, v létě totiž kaktus neroste.

Palmy

Palmy mají stálé místo v domácnostech. Navozují atmosféru klidu, pohody, moře, pláže a kdo by nechtěl celoročně mít alespoň něco z toho u sebe. Palma je rovněž nenáročná rostlina. Palem je mnoho druhů, oblíbená je například horská palma nebo chamaedorea. Palmu je lepší mít v polostínu, přímé slunce moc nemusí, i když existují výjimky.

Dráceny

Dráceny jsou rostliny, které mají tmavě zelené a dlouhé úzké listy. U těchto rostlin postupně odumírají spodní listy, nahoře se pak tvoří nové a nové listy. Díky tomuto odumírání spodních listů se tvoří dřevěný kmen rostliny. I když na první pohled se vám rostlina nelíbí, nemusíte ji vyhazovat. Jednoduše zkraťte kmen.

Fialky

Barevnost fialek je různorodá a krásná, proto je volí stále více a více lidí. Fialky jsou navíc také nenáročné na údržbu. Mají rády světlo, takže parapet u okna je pro ně tím správným místem. V létě dejte na fialky pozor a raději je z přímého slunce odstraňte, protože se může stát, že vám ostré letní slunce listy fialky spálí. Pozor také při zalévání, příliš nezamokřete listy fialek.

Sanseviera

Sanseviera je téměř nezničitelná pokojová rostlina, kterou můžete najít takřka kdekoliv. Na úřadech, ve školách, na chodbách a podobně. Rostlinu je téměř nemožné zničit, je velmi odolná proti všemu. Mnohým z nás název sanseviera nic neřekne, ale když řekneme tchýnin jazyk, všichni víme, o kterou rostlinu se jedná. Přezdívku tchýnin jazyk si rostlina vysloužila díky tomu, že je téměř nezničitelná.

Orchideje

Poslední dobou je to stále větší a větší hit v domácnostech. Orchideje v květináči jsou velmi krásným a osvěžujícím překvapením. Nejsou velkými milovníky vody, takže je třeba dát si pozor při jejím zalévání. Přebytečnou vodu vylijte. Zalévá se vždy do mističky pod květináčem. Odmění se vám krásnými květy, které jsou k vidění téměř neustále, protože pořád kvete.

Břečťan

Břečťan má mnoho lidí spojený s domovy a s tím, jak roste a upíná se na stěnu domu. Břečťan je vhodný i do bytů. Dá se velmi dobře využít jako živá dekorace, kterou můžete různě kroutit, aranžovat a podobně. Daří se mu všude i ve stínu a navíc je nenáročný, když na něj pár dní zapomenete, nic hrozného se mu nestane.

Fotografie publikována se svolením Suat Eman / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top