Jdeme si zahrát domino

domino

Tak jako domino, tak hrací kostky, či karty patří do skupiny společenských her. Je to způsob jak zapojit logické myšlení, ale i zábavu najednou. Domino vyžaduje velkou zručnost a hlavně strategií. Věděli jste, že existují dva typy domin? Ano, je to čínské domino a evropské domino. V čem se liší? Sada čínských domin obsahuje všechny možné kombinace, tedy nejsou zde prázdná místa, jako evropské domino. A teď už vám bude i jasné, odkud domino i pochází. Je to Čína a první zmínka o této logické hře je z 12. století. K nám se tato hra dostala až po roce 1700, ale již s úpravou. Než domino dostalo oficiální tvář, často se vyrábělo jak z kamínků, tak kousky dřeva, či na kousky papírů. Nicméně, domino je nejvíce oblíbené v Latinské Americe, kde je domino považováno za národní hru. Každoročně se v různých koutech světa koná mezinárodní soutěž v dominu. Chcete-li se také zúčastnit, musíte pravidelně a dlouho trénovat.

Základní pravidla domina

Domino se hraje po dvojicích. Hráči sedí naproti sobě, nesmějí se domlouvat, ani nijak komunikovat a hrají společně proti druhé dvojici sedící kolmo. Hraje se tak dlouho, dokud jedna z dvojic dosáhne požadovaného čísla 100.

Hra je připravená

Všechny kostky se promíchají a položí se lícem dolů. Každý hráč si vylosuje sedm kostek a ty postaví před sebe na hranu, tak aby je viděl pouze on. Hru začíná ten, kdo má na kostce dvě šestky. Celý návod určitě naleznete na návodu, takže je zbytečné o tom psát. Chcete-li tedy nějakou zajímavou a hlavně logickou hru, domino je skvělá zábava nejen pro děti. Této hře podlehne i starší generace. Vždyť, co by jiného měli dělat? Než si jen hrát, procvičovat mysl a setkávat se s přáteli.

Fotografie publikována se svolením od Akeeris FreeDigitalPhotos.net

Autor: Daniela Herecová

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top