Jste bez energie? Mohou za to energetičtí upíři!

Fotografie publikována se svolením photostock / FreeDigitalPhotos.net

Člověk se svou energií nakládá tak, aby mu vydržela během celého dne. Když to s vydáním energie přeženeme, cítíme se pak slabí, bez nálady, unavení a netoužíme po ničem jiném, než si lehnout do postele a načerpat energii. Energie je pro nás a naše tělo důležitá, proto se snažíme s energií pracovat a používat jí během celého dne. Občas zná každý z nás, že se nám nic nechce, jsme unavení, malátní, bez nálady a zavřeme se doma, lehneme do postele a jen tak koukáme na televizi, nebo spíme. Existují však také lidé, kteří nám naši energii ubírají a berou. Jsou to takzvaní energetičtí upíři.

Vysají z vás energii, kterou v těle máte, a vy se pak cítíte hrozně, smutně, bez nálady, unaveně a bez energie. Energetické zneužívání je poměrně nová věc, která se objevuje stále častěji. Dnešní doba je hektická, stále jsme v emocionálním a ve fyzickém napětí. Když s druhým člověkem komunikujeme, stále častěji si stěžujeme, litujeme se, a snažíme se tak nasát nějaký ten optimismus a energii z druhého člověka. Vyvedeme druhého člověka z rovnováhy, z jeho komfortní zóny, a narušíme mu tak jeho vnitřní pohodu.

Kdo je vlastně energetický upír?

Na  první pohled je nepoznáte, jsou to lidé, které běžně potkáváte ve svém okolí. Může to být váš nadřízený, vaši rodiče, děti, manžel, sourozenci, člověk, který vedle vás sedí ve vlaku, nebo i lidé v televizi, kteří si stěžují na svou současnou situaci, a vy je obvykle litujete. Takovým lidem, kteří z vás vysávají energii, se říká energetičtí upíři. Mohou vám energii ubírat vědomě, nevědomě nebo taky mohou být energetickými upíry dočasnými. Jedna věc je jistá, energetičtí upíři vám nemohou energii vysávat jen tak, vy k tomu musíte dát svolení. A taky to může být vědomě nebo i nevědomě.

Úmyslní energetičtí upíři

Jak už z názvu napovídá, jsou to takoví energetičtí upíři, kteří vaší energii využívají promyšleně a vědomě jí z vás čerpají. Takoví lidé zjistili, že pokud se pokusí někomu energii ukrást a povede se jim to, cítí se díky tomu lépe a spokojeněji. Často to dospěje do takového stádia, kdy jsou na vaší energii přímo závislí. Budou vás tak využívat a vysávat z vás energii pořád. Emoční upíři si vybírají takové jedince, kteří jsou zranitelní, slabší a náchylní k emocím. Právě takové lidi často vyvede z míry i sebemenší blbost a na to právě spoléhají. Začnou zcela nenápadně dobře cílenými poznámkami, které zraňují, ubližují, potupují. Logicky tak ve vás zažehnou ostrou reakci, kterou přesně potřebují. I spory vás totiž stojí energii a to je právě to, co energetičtí upíři potřebují. K takovým energetickým upírům patří například násilníci, kdy čerpají energii ze strachu, zoufalství.

Neúmyslní energetičtí upíři

Škody napáchají i neúmyslní energetičtí upíři, kteří jsou stále více častější. To jsou lidé, kteří z vás energii nevysávají úmyslně, nevyhledávají vás, nekradou vám energii vědomě. Dělají to nevědomky a občas na to máme náběh všichni. V takovém případě se často jedná i o matky, které jsou s dětmi spojeny neviditelnou energetickou šňůrou. Když se matka ocitne v problémech, nebo je jednoduše upnutá na své dítě, může si dítě k sobě onou neviditelnou pupeční šňůrou připoutat, využívá jeho energii, a sama tak bude nad vodou. Matčina energie dítěti zabrání se postavit v budoucnu na vlastní nohy a budou spolu žít v symbiotickém svazku.

Dočasní energetičtí upíři

Tito lidé jsou nejčastější. Když se cítíte na dně, nemocní a ve velmi špatné náladě, máte tendenci si postěžovat, vyplakat se druhým na rameni a upít trošku energie těm, kteří vás utěšují a litují. Můžeme se stát dočasnými energetickými upíry takřka všichni. Tito lidé pro vás dlouhodobě nepředstavují žádnou hrozbu, nijak neškodí, když se o energii dočasně podělíme. Když je to ve snesitelné míře, určitě vám to neublíží a pomůže to někomu jinému. Dejte si však pozor, aby ve vás lidé neviděli snadný cíl a ihned toho využili a čerpali z vás energii, a vy se tak cítili špatně.

Fotografie publikována se svolením photostock / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top