Jste single? Víme, kdy se cítíte nejvíce osamocená!

Fotografie publikována se svolením Ambro / FreeDigitalPhotos.net

Single život připadá ze začátku všem naprosto bezvadný a jedinečný. Nemusíte se na nikoho ohlížet, nikomu se zpovídat. Přijdete si domů, kdy chcete, nikdo vám nevyčítá, že jste si, už zase, koupila nové boty, novou kabelku. Doma můžete chodit v natáčkách, s pleťovou maskou, můžete mít doma i nepořádek. Uklízíte, kdy vy chcete a taky jíte, co vy chcete a kdy chcete. Neuslyšíte mamrání, že už zase máte zeleninový salát. Single připadá téměř všem lidem jako naprosto skvělý. Často jsou to lidé, kteří žijí v manželství nebo v dlouhodobém partnerství, mají děti, domácnost, práci na krku a jsou často tak unavení, že s nostalgií vzpomínají na chvíle, kdy byli jen sami. A svým single přátelům a kolegům závidí.

Jenže single život není jenom o pozitivech, objevují se také i negativa. Máte přátelé, komu se svěřit to ano, ale ve chvíli, kdy potřebujete obejmout, přátelé nemusejí být k dispozici. Když přijdete domů, jste sami, nikdo vás nevítá, nikomu nechybíte. Když máte radost, máte jí sami, když cítíte bolest, jste v tom sami. A přiznejme si to, jsou občas chvíle, kdy naprosto jasně cítíte, že vám partner chybí. Všichni okolo vás partnera mají, jen vy jste sami. A můžete se přesvědčovat sebevíc, že tohle je to, co vám vyhovuje a co se vám líbí, v těchto chvílích se vám trošku zasteskne.

Vánoce

Vánoce jsou svátky klidu a míru. Jsou to taky svátky rodinné, kdy se sejdete se všemi z celé široké rodiny. I s těmi, se kterými se běžně nesetkáváte, protože prostě a jednoduše není čas. Navštěvujete se ve vzdálených místech, hodně jíte, dáte si drobné dárečky a proberete všechno, co jste během roku nestihli. Okolo vás také všichni pro svého partnera vybírají vhodné dárečky, zamýšlejí se, co by partnerovi udělalo největší radost, co by ho potěšilo. V tu chvíli vám začne být smutno, vy nevybíráte dárečky pro partnera, také od něj dárečky nedostanete. Když pak se sejde celá rodina, vždycky někdo vytáhne otázku, co vy a chlapi a všichni se v tom začnou vrtat.

Silvestr

Konec roku je den, kdy většinou oslavujete a slavíte. Něco starého odchází a přichází něco nového. My samozřejmě doufáme, že nový rok přinese mnoho změn a nový, dobrých věcí. Mnoho lidí slaví konec roku s přáteli, s rodinou, zkrátka ve větším počtu lidí. A většinou to jsou lidé, kteří jsou v párech. Jen vy jste sami. A ve chvíli, kdy odpočítáte půlnoci, začnou si všichni navzájem přát. Protože jsou všichni v párech, vy zůstáváte stát jako lichý člověk, sice na pár chvil, ale i tak to není příjemné,

Svatba

Není nic, coby oslavovalo partnerství a lásku dvou lidí jako svatba. Dva lidé povyšují svůj vztah na manželství. Na svatbách se také tančí, hrají se párové soutěže a vůbec celé je to o lásce k partnerovi. Když jedete na svatbu bez doprovodu, je to rozhodně dosti stresující. Všude okolo sebe vidíte lidi, jak jsou šťastní, spokojení a vedle sebe mají někoho, kdo je miluje. V tu chvíli i ti největší tvrďáci změknou a budou se cítit sami a osamoceni. Zatouží, alespoň na malou chvilku, mít vedle sebe partnera, podobně jak to vidí u ostatních.

Akce se zadanými přáteli

Zadaní přátelé jsou vůbec kapitola sama pro sebe. To jsou lidé, kteří se s vámi scházejí zásadně v párech. Když máte takových přátel víc a všichni se sejdete, můžete pociťovat, že partner chybí. Partneři se navzájem drží za ruce, občas si vymění tu pusu, objetí, pohlazení. Muži galantně večer dámám půjčují svetry, když jim je zima, zaplatí za ně útratu, ochraňují je a podobně. Jen vám je večer zima, všechno si platíte sami. Když vidíte, že jsou vaši přátelé spokojení a šťastní spolu se svými partnery, alespoň na malinkou chvilinku zatoužíte také po tom, aby vám někdo přes ramena ten svetr přehodil.

Fotografie publikována se svolením Ambro / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top