Kam na výlet za romantikou? Do Německa!

Porýní

Blíží se Vám výročí svatby nebo narozeniny Vašeho miláčka a máte dost nabídek ze slevových portálů? Jeďte na vlastní pěst za romantikou do Porýní!

Oblast Porýní se nachází na západě Německa po obou březích řeky Rýn. Z východu a jihu je obklopena pohořími Westerwald, Hunsrück, Taunus a Eifel a na severu se nachází údolí řeky Ruhr.

Mezi nejkrásnější úseky povodí Rýna patří oblast mezi městy Bingen a Koblenz, který je od roku 2002 zařazen na seznam světového dědictví UNESCO a pro svou členitost a rozmanitost je právem označován jako „romantický Rýn“. Zásluhu na tom má i vysoká koncentrace historických staveb, hradů, zámků a pevností na skalních výčnělcích a révou posetá úbočí hor.

 Bájná Loreley

Svůj výlet můžete začít právě exkurzí na výletní lodi po řece Rýn. Zatímco si budete vychutnávat sklenku lahodného místního vína či piva, po obou březích se Vám naskytne nezapomenutelný výhled na vinicemi poseté svahy či různé skalní útvary. Největší dominantou této oblasti je skála Loreley, která se stala předlohou pro německou pověst známého autora Heinricha Heineho o plavovlasé dívce, která svým omamným zpěvem a krásou lákala lodníky v nejužším místě Rýna do záhuby.

 Kam za ochutnávkou vín?

Pokud máte v oblibě degustace vína, neměli byste vynechat na své cestě návštěvu lázeňského města Boppard, kde můžete místní víno nejen ochutnat, ale i zakoupit. Po vydatném obědě si nenechte ujít výlet lanovkou nad město, kde se Vám naskytne krásný pohled na meandr Rýna.

 Objevujte tajemnou historii okolí

Pro milovníky historického období středověku a zejména renesance stojí za návštěvu nejrozsáhlejší zřícenina hradu Rheinfels, která v sobě skýtá mnoho podzemních chodeb a velkých sklepení a pomůže Vám odhalit taje středověkého opevňování proti nepřáteli.

Nicméně největším unikátem mezi hrady a pevnostmi je hrad z 13. až 18. Století – Marksburg, který dnes slouží jako sídlo Německého spolku hradů. Unikátní je zejména svou zachovalostí, kombinací různých stylů, ve kterých byly postaveny jednotlivé části hradu, rozsáhlými sbírkami umění a vybavení a středověkou botanickou zahradou, která návštěvníkům nabízí podívanou v podobě více než 150 druhů lečivých bylin a rostlin.

Krásy tohoto kraje si ovšem nemusíte užívat pouze na lodi. Celé okolí je možné procestovat na kole, pešky, autem i vlakem. Záleží na tom, zdali jste vyznavači pravidelného pohybu či spíše pohodlí a odpočinku. Tak jako tak Vás výlet do této krajiny zcela pohltí svou krásou a kouzlem a zařadí se mezi Vaše nezapomenutelné zážitky.

Fotografie publikována se svolení Polybert49/Flickr.com

Autor: Jana Havlíčková

Jana Havlíčková

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top