Kletba Bílého domu

whitehouse.gov

Od roku 1800 je Bílý dům oficiálním sídlem amerického prezidenta. V 60. letech minulého století  se stal poslední adresou 35. amerického prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Kennedyové patřili mezi nejmocnější a nejvlivnější rody v Americe a také bohužel k těm nejnešťastnějším. Joseph Kennedy měl celkem čtyři syny a tři z nich zemřeli násilnou smrtí. První byl Joe junior, který padl ve druhé světové válce. Druhý byl syn JFK zavražděn v roce 1963 a třetí Robert Kennedy, který byl zavražděn v roce 1968. Podle některých spekulací JFK svou smrt předvídal. Jednoho dne seděl v autě se svou lékařkou a malý chlapec na něj namířil kameru. Kennedy sebou trhnul a pak řekl: nebudu žít neustále ve strachu, co se má stát, to se stane. Ale existuje jedna kontroverznější teorie. Podle jisté teorie prezidenti, kteří jsou zvoleni v letech, které končí nulou, zemřou. A údajně,se nejedná pouze o planou teorii. Případ Kennedyho hovoří za vše.

Souhra náhod nebo prokletí starého indiána?

Tato kletba původně pochází z pomsty původních Američanů. Slavný indiánský náčelník Tekumseh se snažil ochránit svůj lid před nájezdy „bílého“ muže v Ohiu. Vypukla válka, když Tekumseh zahynul, jeho bratr proklel americké prezidenty. Tekumseh padl v bitvě roku 1813. Generálem vládních vojsk byl William Henry Herrison a údajně byl úplně první oběť kletby. William Henry Herrison byl zvolen v roce 1840 a měl dlouhý proslov v počasí, které nebylo zrovna přívětivé. Neměl kabát a nastydl se a měsíc po svém zvolení zemřel na zápal plic. Cyklus však pokračoval a v roce 1860 byl zvolen Abraham Lincoln, který byl následně zavražděn. Píše se rok 1880 a zvolený je James Abram Garfield, který byl rovněž zavražděn. Roku 1900 byl zvolený McKinley William, jak jinak – zavražděn.  1920 byl zvolený Warren Harding, zemřel o tři roky později na infarkt. Roku 1940 byl zvolen Franklin Delano Roosevelt, zemřel roku 1945 na krvácení do mozku. 1960 zvolený JFK – zavražděn. Vzorec se opakoval až do roku 1980 do zvolení Ronalda Regana. Na prezidenta vystřelil  John Hinckely před hotelem ve Washingtonu u hotelu Hilton v roce 1981. Vystřelil 6x a zasáhl čtyři lidi včetně Ronalda Regana. Všichni jako zázrakem pokus o atentát přežili. Kdyby měl však útočník jinou zbraň, prezident by takové štěstí neměl.

Jak to vidí skeptici

Skeptici trvají na tom, že se jedná o pouhou souhru náhod. Lidé hledají souvislosti v podivných událostech a chtějí je objasnit, aby získali pocit, že mohou ovládat svět. A pokud se stane něco špatného, okamžitě začnou hledat náležité vysvětlení. Bohužel skutečností zůstává, že řadu amerických prezidentů potkal nenadálý a tragický osud. Nikdo se nikdy nedozví, zda jde o pouhou sérii nešťastných událostí nebo o kletbu starého indiána. Je na každém individuálně, které verzi se přikloní.

Zdroj fotografie: whitehouse.gov

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top