Komu drogy vzaly život ve světě celebrit?

Fotografie publikována se svolením Grant Cochrane / FreeDigitalPhotos.net

Drogy jsou velmi nebezpečné, to ví asi každý. I přesto jsou mezi námi lidé, kteří se drogám nevyhýbají, vytvoří si na nich závislost a je pak velmi těžké se takové závislosti zbavit. Dobře si pamatuji, jak jsme ve škole měli přednášky o drogách, slyšeli jsme i skutečné příběhy lidí, kteří byli na drogách závislí. Drogy se na nich poznamenaly, vypadali opravdu hrozně, to mi tehdy probíhalo hlavou. Doufala jsem, že se ke mně drogy nikdy nedostanou a taky jsem se zařekla, že drogy nikdy nevyzkouším. Jsou ovšem lidé, kteří takové štěstí nemají. K závislosti se každý staví jinak, někdo tyto lidi odsoudí, že je to jejich vina. Jiný zase považuje závislost za nemoc, která je vážná a není lehké ji překonat. Drogy se nevyhýbají ani showbyznysu a světu celebrit. Které celebrity s drogami bojovali, ale svůj boj bohužel prohráli?

Janis Joplin (1943 – 1970) † 27 let

Janis byla velmi jedinečná, je dodnes považována za představitelku bílého soulu. Ve svém životě razila heslo sex, drogy a rock and roll, no a právě drogy se jí staly osudným a vzaly jí život velmi brzy. I když její kariéra byla poměrně krátká, zapsala se do její historie nesmazatelným písmem. Zpěvačku našli mrtvou v hotelu v LA.

Jim Morrison (1943 – 1971) † 27 let

Jim Morrison, člen kapely The Doors, je další člen z klubu 27. Klub 27 se říkalo umělcům, kteří zemřeli právě ve 27 letech. Po velmi raketovém vzestupu kapely se Jim stal závislým na heroinu a také na alkoholu. Právě kombinace heroinu a alkoholu mu vzala život a byl nalezen mrtvý v hotelu v Paříži.

Amy Winehouse (1983 – 2011) † 27 let

Amy se do podvědomí všech posluchačů a diváků zapsala nejen svým nakřáplým hlasem, ale také svou jedinečnou vizáží a několika tetováními. Amy proměnila pět nominací na Grammy. Byla velmi jedinečná, ale drogy a alkohol si vybraly svou daň. V roce 2011 byla nalezena mrtvá ve svém domě.

Heath Ledger (1979 – 2008) † 28 let

Heath byl nadějný herec, který zazářil ve filmech Zkrocená hora a Temný rytíř. Role Jokera mu dokonce vynesla sošku Oscara a také cenu Zlatý Glóbus, bohužel už in memoriam. Heath užíval prášky na spaní a právě těmi se předávkoval a byl nalezen mrtev v hotelovém pokoji v New Yorku.

Cory Monteith (1982 – 2013) † 31 let

Coryho zná spíše mladší publikum. Zazářil v seriálu Glee, kde ztvárnil školního quaterbacka. Coryho dětství bylo problémové, údajně měl drogy vyzkoušet již ve třinácti letech. V devatenácti poté nastoupil na nátlak rodiny do léčebny a vyšel z ní jako nový člověk. Dlouho se mu dařilo abstinovat, o svém problému mluvil veřejně, nabádal lidi, aby se svou závislostí bojovali. V dubnu 2013 se u Coryho opět objevily problémy a dobrovolně nastoupil na léčení. Bohužel však svou závislost nezvládl a v červenci byl nalezen v hotelovém pokoji ve Vancouveru v Kanadě mrtvý. Pitva prokázala kombinaci heroinu a alkoholu.

Philip Seymour Hoffman (1967 – 2014) † 46 let

I letos už si drogy připsaly jedno úmrtí. Philip získal v roce 2005 Oscara za film Capote. Philip zároveň také režíroval a hrál na Brodwayi. Herec již dříve přiznal závislost a problémy s návykovými látkami a alkoholem. Právě to se mu stalo osudným. Pravděpodobně se předávkoval drogami.

Fotografie publikována se svolením Grant Cochrane / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top