Kosmetika jako ideální vánoční dárek? Pozor, jak která!

Kosmetika jako dárek

Vánoce se blíží neskutečným tempem a než se nadějete, je tu Štědrý den. Do nejkrásnějších svátků v roce zbývá 8 dní a to je nejvyšší čas na pořízení vánočních dárečků pro vaše blízké. Vymyslet vhodný dárek, který neurazí a v tom lepším případě potěší, ba dokonce vykouzlí úsměv na tváři – to je úkol, kterého se každoročně zhošťuje každý z vás. Kosmetika se pro většinu lidí zdá jako ideální a vděčný dárek. Jenže pozor – musí se s ní zacházet velice opatrně! Darovat kosmetiku je totiž pohyb na velice tenkém ledě, kdy stačí jediný krůček vedle a ocitnete se pod ledovou sprchou. Plánujete někomu blízkému darovat kosmetický dárek, ale zároveň se chcete vyhnout situaci, kdy ho u něj o rok později objevíte nedotčený a nerozbalený? Pak se při výběru držte těchto užitečných rad a nemusíte se bát, že bude obdarovaný po rozbalení nucen skrývat rozpaky…

S dekorativní kosmetikou opatrně!

V dekorativní kosmetice jsou výrobky, které zkrátka nelze nakupovat na vlastní pěst. Určitě se nepoohlížejte po make-upu, korektorech a pudrech a to ani v případě, kdy máte pocit, že je vaše pleť podobné sestřině, které byste dáreček chtěla věnovat. A pokud si myslíte, že odstín jednoduše a hlavně správně odhadnete – tak neodhadnete. Chcete darovat líčidlo? Pak svou pozornost zaměřte spíše na paletky, než na konkrétní odstíny. Stejné úskalí představují i rtěnky, tvářenky i řasenky. Ruce pryč!

Pleťová kosmetika může napáchat více škody, než užitku!

Pokud vás napadlo vrhnout se na obchody útokem a nakoupit tak pro druhé krémy či jiné pleťové přípravky, hodně rychle od tohoto nápadu upusťte. Uvědomte si, že každá žena má jinou pleť a každá reaguje na konkrétní přípravky odlišným způsobem. V lepším případě byste darovanou pleťovou kosmetikou pořízenou naslepo nezpůsobila nic, v tom horším případě by se obdarovaná mohla komplet osypat. A to určitě není vaším cílem, viďte?

Co voní vám, nemusí vonět druhým!

Dalším kamenem úrazu jsou parfémy. Jedná se sice o krásný dárek, ale nikdy nemůžete dopředu vědět, jestli bude adresátce vonět. A nesnažte se hájit faktem, že vám vybraný parfém skutečně voní – takhle to nefunguje! Jistotu nehledejte ani ve skutečnosti, že se vám kamarádka, sestra či maminka svěřila, že jí vůně voní, měla-li jste ji na sobě. Proč? Na každém se totiž parfém projeví jinak.

Fotografie publikována se svolením Stuart Miles Photography/FreeDitigalPhotos. net

Autor: Nikol Bláhová

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top