Kostní výrůstek – ostruha na patách

kostní výrůstek na patě

Možná, že toto slovo „ostruha“ zní docela kovbojsky, ale popravdě se jedná o velmi nepříjemné onemocnění. Patní ostruhy představují nemoc, která dokáže člověka hodně potrápit, a to od ranní cesty na toaletu, po delším sezení, větší zátěži, ale i večer při odpočinku. Jde o kostní výrůstek, který dráždí nervy a projevuje se nepříjemnou bodavou bolestí v oblasti paty. Je to prakticky zvápenatělá šlacha na plosce nohy, která vybíhá od patní kosti dopředu k prstům.

Tento druh onemocnění lze odhalit pomoci RTG. Léčí se pak pomocí ultrazvuku, magnetoterapie a jiných typů léčby, které doporučí lékař. Mezi další možnosti léčby patří bylinky. Například černý bez, který se spaří a z něj se udělají na noc zábaly. Na bolest vám mohou pomoci homeopatika. Mezi další osvědčené babské rady patří zábal z česneku a tvarohu. Z mastí jsou pro tento nepříjemný a bolestivý problém vhodné koňská mast, bisholin, protizánětlivé masti a gely (ibalgin), alpa a jiné.

Jak předcházet tomuto problému

Předně zdravou životosprávou, kdy by mělo na našem talíři být zastoupeno 70% zásaditých potravin, 30% kyselinotvorných potravin, dostatečný pitný režim, detoxikace a omezit nadváhu. Rovněž použití kvalitní obuvi a podpatěnky (gelové, kožené), každodenní péče o nohy v podobě bublinkové koupele či bylinek a pravidelná masáž nohou. Snažte se o udržení správného pH v těle, dostatek minerálů, stopových prvků a zdravý životní styl. Kontrolujte správnou činnost štítné žlázy, protože mnohdy stojí v pozadí tohoto problému právě problémy se štítnou žlázou. Nevyhýbejte se zdravým zeleným potravinám.

Když bylinky a prevence nezabírají

Šetrné procedury léčení nemusí vždy přinést ovoce. V takovém případě nastává fáze dvě – bolestivější léčba. Lékař provede obstřik daného místa pomocí injekcí kortikoidů. Tato aplikace sice uleví od bolesti, ale vzhledem k vedlejším účinkům není možné tuto proceduru provádět často. Proti tomuto malému ale vysoce nepříjemnému kostnímu výrůstku pomáhá aplikace rázové vlny a radioterapie. Jenže tuto proceduru nehradí zdravotní pojišťovny, a tak budete muset počítat s investicí zhruba 2.000,- Kč za pět hodinových sezení.

Zdroj obrázku: http://www.footsolutions.co.uk.

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top