Krajní meze-SEX A NEVĚRA

Sex a nevěra

Nevěra již dávno postrádá nálepku, něčeho zakázaného či nepřístupného, jak tomu bylo dříve. Přesto však stále není společenskou normou. Většina lidí touží po věrném partnerovi a lásce, až za hrob. Německý specialista Ulrich Clement, se ale jednoho dne rozhodl, že nám vezme iluze. Tvrdí, že nevěra do života patří a vyvrací i další vztahové mýty. Odvážně nabádá k tomu, abychom akceptovali rozpor trvalé vášně a monogamie, jako jiné přírodní zákony. Pokud chceme žít spokojený život, musíme partnera přijmout v jeho jinakosti.

Svoboda ve vztahu je důležitá

Do fungujícího vztahu patří, poskytnout  dostatek svobody, a když na to přijde, tak i sexuální. Musíme se prý naučit akceptovat, že část svých potřeb partner, zrealizuje i jinde a nevyčítat mu to. Pokus a snaha o změnu partnera,

Sex a nevěra 2

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic / FreeDigitalPhotos.net

jako životní program je podle slov odborníka, největší omyl. Propaguje ne jen toleranci a akceptování odlišností, ale i zodpovědnost a loajalitu. Obětovat vše, co nás spojuje, kvůli sexuálnímu dobrodružství, je hloupost. Odborník rovněž vyvrací tvrzení, že nevěra je typickým znakem nefungujícího vztahu. K tomu, aby byl člověk nevěrný, existuje spousta motivů a nespokojenost s partnerem, je pouze jeden z nich. Může se jednat o chlípnost, zvědavost, temperament, pud, nuda a spoustu dalších. Potvrzuje rovněž, že nevěrné jsou stejně tak, jako muži i ženy.

Za nevěru je zodpovědný pouze nevěrník

Tvrzení, že za nevěru může podvedený, je výmluva ze strany nevěrníka. Za své činy je výhradně zodpovědný ten nevěrný, nikoliv podváděný partner a to ani v případě, že by se ve vztahu choval sebehůř. Partnerství čerpá z různých zdrojů a mezi jedno z nich patří zamilování. Mezi další nezbytné prvky, pro dlouhodobé soužití patří tolerance, důvěra, otevřenost. Vášeň vždy z každého vztahu postupem vyprchá, jedná se o zákonitý proces. Nikdy by se však ze vztahu neměl vytratit rutinní sex, který ubezpečuje oba partnery v tom, že k sobě zkrátka patří a mají se stále rádi, shrnuje Ulrich Clement, který svým odvážným tvrzením, jde zcela proti proudu.

Přijmout zodpovědnost

Nevěrný partner by měl však přistupovat k takovému dobrodružství zcela zodpovědně. Pokud se pravda provalí, hrozí jeho partnerovi ne jen syndrom zlomeného srdce, ale rovněž pohlavní choroby. Ale každý dospělý člověk si musí předem spočítat, že ponese následky za své činy.

Fotografie publikovány se svolením imagerymajestic / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Jeden komentář

  1. Naprosty souhlas, s timhle clankem se naprosto ztotoznuju 😉

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top