Krása zvaná velikost XL

live.drjays.com

Dnešní článek začnu trochu nezvykle, a to citátem Sigmunda Freuda. „Přestože jsem po třicet let zkoumal ženskou psychiku, nejsem s to odpovědět na velkou, dosud nezodpovězenou otázku: Co vlastně ženy chtějí?“

Co ženy chtějí

Myslím pane Sigmunde, že to mnohdy neví ani žena sama. Většina z nich chce právě to, co mají ostatní. Krásu a úžasnou postavu. Většina žen není sama se sebou spokojená a hraničí to s nízkým sebevědomím. Dnešní trend nám diktuje, jak máme vypadat, jak se oblékat a co máme jíst a pomalu s kým máme spát. Jsou ženy, které se bohužel nechávají ovlivnit, ale pak jsou ženy, které se mají „rády“ takové, jaké jsou. To, co jiní považují za nedokonalost – ony vyzvednou na přednost. Dnes bude řeč o „baculkách“. Naštěstí existuje spousta mužů, kteří zdaleka nedávají přednost anorektické postavě. V posledních letech se čím dál častěji začaly objevovat na stránkách časopisů modelky s „nadměrnou“velikostí. Jedná se například o Elle nebo Vogue. Historie modelingu se datuje do druhé půlky 19. století, jak jinak, než v Paříži. Začátkem 20. Století se rozvinul i v Americe. Co se týká požadavků na vzhled modelek, ten se postupně měnil. Na samém počátku bylo důležité, aby modelka byla „krásná“. Později přibyl požadavek na její figuru a že musí být štíhlá. První agentura pro plnoštíhlé modelky Big Beauties Little Woman se zrodila v roce 1977, později zakoupena Ford Models a dnes známá, jako Ford+.

Modelky XL

Mezi modelky plus size patří například Tara Lynn, Michelle Olson, Asley Graham, Marquita Pring, Candice Hufine či Monique Robinson. Vidíte sami, že žen, které přijaly svou krásu, kterou neváhají vystavit na obdiv, není málo. Mezi nimi můžete najít i modelky z České republiky – Báru Bartákovou, Viki Prokopovou.

Zdroj fotografie: live.drjays.com

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top