Krásné zuby a bělostný úsměv: pouhý sen nebo dosažitelná realita?

bílé zuby a krásný úsměv

Úsměv stojí méně než elektřina, a přesto dává více světla! Znáte i vy toto pořekadlo? Pak si položte ruku na srdce a pravdivě si odpovězte, jak často se usmíváte. Obecně platí, že lidé s úsměvem na tváři působí šťastně a bezstarostně. Úsměv je jeden z velice důležitých aspektů komunikace, proto byste se za něj rozhodně neměli stydět! Budou-li vaše zuby žluté či jinak poškozené, výrazně se to projeví na vašem sebevědomí a věřte – okolí si toho všimne! Máte-li podobný problém, začněte ho řešit co nejdříve, přeci jen každý den najdete alespoň jeden důvod k tomu od ucha k uchu se usmát. V dnešním článku vám přinášíme užitečné tipy, díky kterým se budete usmívat s radostí!

Důsledná ústní hygiena

Jistě moc dobře víte, že zuby byste si měli čistit minimálně 2x denně, použití zubní niti by mělo být samozřejmostí. Budete-li si své zuby čistit každý den, udržíte je v pěkném a především zdravém stavu, což je pro krásný úsměv naprostý základ. Důležitá není ani tak volba pasty, ale všechno závisí na dobrém výběru zubního kartáčku – ten by měl být měkký a hustě posetý štětinkami.

Omezte nápoje, které zanechávají skvrny

Věděli jste, že jakmile nápoj zašpiní bílé tričko nebo ubrus, pravděpodobně zanechá nechtěné skvrny i na vašich zubech? Mezi největší „špiniče“ patří bezesporu černý čaj, oblíbená káva, červené víno, ale i tmavé slazené nápoje – například coca-cola. Nebojte se – nemusíte se těchto pochutin vzdávat úplně, bohatě stačí, pokud je co nejvíce omezíte.

Vyplachování úst po ovoci a zelenině – samozřejmost?

Ovoce a zeleniny jsou neodmyslitelnou součástí vašeho jídelníčku, ovšem pokud si po jejich konzumaci nevypláchnete ústa, i tyto dobroty, které jsou pro zdraví prospěšné, vám v puse můžou nadělat pořádnou neplechu. Samozřejmě ne všechny druhy ovoce a zeleniny jsou škodlivé, týká se to především tmavé zeleniny a ovoce – borůvek, červené řepy. Ideální je, když si po každém jídle vyčistíte zuby – ovšem ne každý to dělá – proto by měla být samozřejmost si ústa alespoň vypláchnout.

Fotografie publikována se svolením Stockimages FreeDigitalPhotos.net

Autor: Nikol Bláhová

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top