Letní líčení? Máme na něj tipy!

Fotografie publikována se svolením marin / FreeDigitalPhotos.net

Každá žena chce vypadat dobře, a to i v létě. Jenže v létě je horko, teplo, občas se potíme, takže bezchybný a dokonalý make-up se v minutě může roztéci a zůstanou po něm jen šmouhy. Roztéká se vám make-up, řasenka. To rozhodně není nic příjemného. V létě proto dělám osobně vše proto, abych nemusela make-up používat. Často použiji jen řasenku nebo linku a to je celé. Jenže jsou chvíle, kdy to prostě a jednoduše nestačí. Jdete na party, na večírek, na akci nebo na svatbu, kdy make-up je nutností, ale rozteče se vám během chvíle. Co tedy dělat? Jak si s letním líčením poradit? Máme pro vás tipy, aby vám letní líčení vydrželo co možná nejdéle.

Báze pod make-up je důležitá

Když je horko a letní dny, určitě oceníte, když během líčení pár chvil věnujete podkladové bázi. Podkladová báze vám totiž zajistí to, že váš make-up bude držet, a to dokonce několik hodin. Podkladová báze se dává na hydratační krém před nanášením make-upu. Podkladová báze je velmi lehká, takže se nemusíte bát, že vaše pleť nebude dýchat. Navíc, podkladová báze pleť sjednotí, vyhladí pokožku, takže váš make-up na pleti bude vypadat naprosto krásně a dokonale.

Opálení

Pokud se dobře a rádi se opalujete, můžete využít letní opálení a nepoužívat make-up. Opálení přirozeně vaši pleť rozzáří, dodá ji mnoho vitamínů D, pleť bude krásná a spokojená. Navíc, když jste opálená, působíte spokojeněji a štíhleji.

Lehký make-up

Během podzimu a zimy můžete volit make-upy, které jsou hutné a krémové. V létě je však ideální volit co nejlehčí make-up, který se neusazuje a pleť pod ním může svobodně dýchat. I díky tomu se vaše pleť nezanese a nebude plná ucpaných pórů. Lehký make-up udělá stejnou službu a navíc se budete cítit lépe a příjemněji. Pokud je venku opravdu horko vyzkoušejte tónovací krémy, popřípadě BB krémy, které pokožku dotónují, ale zároveň ji nijak nezatěžují.

Barvy, barvy a barvy

V létě je doba na experimentování s barvami. Proto se nebojte být odvážná a zkombinujte vaše oblečení se svým líčením. Vyzkoušejte barevnější oční stíny, popřípadě sáhněte po výrazném lesku na rty. Dbejte však na to, abyste to nepřehnali. Když zvolíte výrazné oční stíny, volte jemnější rty a naopak, když zvolíte výraznější rty, volte jemnější barvy očních stínů.

Bronzery

Bronzer je perfektní ve chvíli, kdy potřebujete svou pokožku rozjasnit. Ovšem je nutné, abyste s bronzerem šetřili a nepoužívali ho moc. Vykreslete bronzerem pouze vybrané části na obličeji, a to lícní kosti, nos, čelo a bradu. Volte takové bronzery, které v sobě mají smíchaných více odstínů, aby vaše pokožka měla svěží výsledek.

Lesklá pleť

Ženy, které mají mastnou pleť, v létě trpí. Jejich T-zóna dělá přesně to, co nechceme, aby dělala. Leskne se nám čelo, leskne se nám nos, leskne se nám brada. Vyberte si proto takové výrobky, které jsou určené pro smíšenou pleť, což vám dosti pomůže. V krizových situacích, kdy je mastnota opravdu k nevydržení, mějte po ruce matující papírky. Ty z  pokožky absorbují přebytečný maz a během chvilky zmatní vaši pleť.

Výdrž očních stínů

Aby se oční stíny neslily a vydržely celou dobu krásné, vyhněte se aplikaci očního krému na vaše víčka. Před nanesením očních stínů aplikujte na víčko tenkou vrstvu speciální báze, která se aplikuje pod oční stíny. Speciální báze pod oční stíny je něco podobného jako podkladová báze pod make-up. Což znamená, že se pokožka očních víček vyhladí a zabrání tak slévání očních stínů nebo obtisknutí linky. Vyberte si také spíše pudrové stíny.

Vaše rty

Rtěnky jsou sice krásné, ale často jsou hutné, což v létě nepůsobí vůbec dobře. Místo rtěnky použijte například balzám na rty, který rty krásně osvěží a mnohdy chrání před slunečními paprsky. Výbornou alternativou je například lehký lesk na rty, nebo balzám na rty, který vaše rty lehce zabarví, čímž získají krásný a přirozený vzhled.

Fotografie publikována se svolením marin / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top