Manželství: ano nebo ne?

Fotografie publikována se svolením stockimages / FreeDigitalPhotos.net

Snad každá žena někdy snila o svatbě. Každá máme o svatbě jinou představu, jedny chtějí jen malou svatbu v kruhu rodinném, obyčejné šaty a pak si dát někde dobrý oběd. Jiné zase touží po bohatých šatech, dokonalém účesu a make-upu, aby vypadaly jako princezny, mít okolo sebe rodinu a přátelé a den si pořádně užít, nehledě na peníze. Jenže pak se stále více a více objevují ženy, které se vdávat nechtějí, které manželství odsuzují a nikdy by si na sebe nenavlékly bílé šaty, neřekly ono magické ano. Je vůbec manželství tak moc nutné? Potřebujeme ho vůbec k našemu životu?

Svatba je vlastně takové to zpečetění vaší lásky, máte na svou lásku papír. Ale přinese vám ten papír štěstí? Bude manželství pak lepší? Zlepší se váš vztah jen kvůli papíru? Nezmění se prakticky vůbec nic. Budete mít stejná příjmení, budete mít v občance status vdaná. Ale vaše problémy, vaše starosti se papírem nezmění. Jak je to tedy s manželstvím? Manželství ano nebo ne?

S jistotou se to nedá říci

Ani nikdo na světě vám neřekne, ano do manželství jděte, nebo naopak vám řekne ne, manželství je hrozné, ani náhodou se do něj nehrňte. Před několika lety bylo nemyslitelné, aby se dva lidé nevzali a žili spolu jen tak na zkoušku. Dívali se na tyto lidi skrz prsty, byli něčím divným, špatným a zvláštním. Svobodná žena, která přesáhla dvacet let, byla divná a budila podezření, jak je možné, že není vdaná? Tento postoj pak způsoboval, že se mladí lidé brali bez pořádného rozmyslu, aniž by se pořádně znali. Brali se velmi mladí, což způsobovalo mnoho problémů a z takovéhoto problematického manželství bylo potom opravdu hodně těžké vystoupit a rozvést se. A i na rozvedeného člověka pohlíželi minimálně jako na divného a špatného člověka.

Stereotyp v manželství i bez něj

Mnoho lidí má představu, že když se nevezmou, stereotyp se jim vyhne obloukem, nezevšední si, nebude to pořád o tom samém. To pravda rozhodně není, stereotyp se postupně vkrade do každého vztahu, pokud mu to dovolíte a je jedno, jestli spolu žijete „na psí knížku“, nebo jste manželé. Je to jen na vás, protože vy určujete to, jakým tempem poběží váš vztah, jak bude probíhat a jestli v něm stereotyp uvítáte, nebo naopak, budete dělat vše proto, abyste ve stereotypu nežili.

Bojíte se případného rozvodu

Když z něčeho má člověk strach, obvykle dělá všechno pro to, aby se tomu vyhnul. Nechcete se vdávat, protože se bojíte případného rozvodu. Když si přestanete rozumět a nebudete manželé, bude to lepší, protože se tak jen rozejdete, sbalíte si věci, které jste si přinesla s sebou a jdete o dům dál. Když se však rozvádíte, soudíte se o majetek, taháte na sebe špínu, když máte děti, často do rozvodové války zatahujete i je, což rozhodně není dobré. Bát se rozvodu není argument k tomu, abyste se neměli brát. Kdybyste se měli vyhýbat všemu, čeho se bojíte, mnohdy byste nedělali spoustu věcí.

Předmanželská smlouva jako možné předcházení rizika

Předmanželská smlouva už není jen věcí bohatých lidí, kteří si tak chrání svůj majetek. Předmanželská smlouva vám pomůže ochránit váš majetek a vaše věci, které jste si do vztahu přivedli. Předmanželská smlouva se sepisuje před začátkem manželství, v době, kdy jste s partnerem zamilovaní a milí, takže se dokážete poměrně rozumně a dobře domluvit, kdo si co odnese v případě rozvodu. Předmanželská smlouva je určitě dobrá, v případě rozvodu se vyhnete dlouhým tahanicím, dlouhým sporům, hádkám a nepříjemnostem.

Jedno nevydařené manželství stačí

Když má člověk jednu špatnou zkušenost, obvykle se nechce už do ničeho dalšího pouštět. Když jste už jedno manželství absolvovali a nevyšlo vám, do druhého se obvykle nehrnete, protože se bojíte a máte strach, že ani druhé manželství vám nevyjde, a nechcete být zklamaní. Ne každý je takový jako ten předešlý partner. I když je jasné, že zklamání je velké, je důležité, abyste všechny nesrovnávali a dali novému manželství šanci.

Fotografie publikována se svolením stockimages / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top