Mějte své hubnutí pod kontrolou

zdravé hubnutí

Žádná zázračná dieta, která vám způsobí rychlý úbytek váhy, neexistuje. Člověk se přejídá i několik let a potom by si přál skoro s pomocí mávnutí kouzelného proutku zhubnout. To ale není možné. Nebo vlastně je, ale za cenu, že přinesete oběť v podobě rozhozeného metabolismu a podlomeného zdraví. Takové nezdravé hubnutí může způsobit i problémy s imunitním systémem. Většinou se setkáte s jojo efektem. Pokud chcete takovou dřinu podniknout pouze jednou v životě a ne každého půl roku, připravte se na to předem. Mnohem lepší je tloušťce předcházet, a pokud zaznamenáme nárůst váhy nad normál, měl by to být zdvižený ukazováček.

Co ale pokud už nadváhu mám? Pokud se rozhodnete zhubnout 10 a více kilogramů, doporučuji konzultaci s profesionálním výživovým poradcem. Rozhodně zdravé hubnutí znamená změnu životního stylu a to, že se již nikdy nevrátím ke špatným stravovacím návykům. Radikální úbytek váhy je velká změna, která se může podepsat na vašem psychickém stavu. Podrážděnost, hlad, únava a úbytek energie jsou jen slabý odvar toho, s čím se můžete potýkat.

Změna přichází zevnitř

Zdravé hubnutí je tedy v každém případě trvalá změna jídelníčku a zarytých návyků. Pokud chcete své hubnutí dotáhnout do zdárného konce, je nutné se zaměřit na svůj cíl. Každá dieta začíná napřed ve vašem nastavení v hlavě. Na téma hubnutí bylo napsáno spoustu knih a rovněž na internetu se to hemží radami. Ať už jsou to rady laické či profesionální. Je potřeba být obezřetný a řídit se tzv. „zdravým selským rozumem“. Pokud vám to zdraví dovolí, doporučuji přidat pohyb. I když nemusíte být nutně sportovní fanda, rychlá chůze nebo jóga vaše hubnutí podpoří. A navíc u každého cvičení a pohybu dochází k vylučování endorfinů, které jsou právem nazývány hormony štěstí. Endorfiny mají významný vliv na vaší psychickou pohodu a sebevědomí, což je u každého hubnutí důležité. Vyvolává pocity euforie a člověk se cítí být naprosto v pohodě.

Fotografie publikována se svolením sattva Photography/ FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top