Novinka v hygienických potřebách ženy

Dívka

Určitě už jste zaslechly o převratné novince v hygienických potřebách ženy. Menstruační pohárky, splňují vysoké nároky, moderní ženy. Jsou komfortní, ekologické a cenově dostupné. Ekologické menstruační pohárky, jsou vyrobeny z měkkého lékařského silikonu, které se zavádějí tak, jako tampóny. Tampóny mají však oproti pohárkům absorpční schopnosti. Menstruační pohárky se vyprazdňují, omyjí se a jsou připraveny k dalšímu použití. Při dodržování stanovené péče vydrží menstruační pohárky až 10 let. Pohárky je možné používat, při jakékoliv denní aktivitě. Objem pohárku činí 30ml, což odpovídá třetině krve v jedné periodě. Pohárek pojme více tekutiny, než tampon a tudíž i déle vydrží. Spolehlivě ochrání i během noci. Díky anatomickému tvaru pohárek dokonale přilne k poševním stěnám a riziko protečení, je naprosto minimální. V pochvě bývá umístěn níže než tampón, přičemž ho na místě, drží poševní svalstvo. Zavedení pohárku, lze ulehčit použitím malého množství lubrikantu, na vodní bázi.

Menstruační pohárky, jsou známé již z minulosti

Menstruační pohárky byly známy již ve 30. letech minulého století. Moc velké popularitě se netěšily a to z důvodů, že ženy v té době si absolutně neuměly představit, že by se měly dotýkat svých intimních míst v době periody. Mnohem větší popularitě se těšily tampóny, které byly vybaveny aplikátorem. V dnešní době, úspěch pohárků roste čím dál více. Menstruační pohárky, patří mezi výrobky, které budou za pár let používány stejně běžně, jako dnes tampóny, nebo vložky. Nicméně některé ženy, stále bojují s předsudky. Oproti tampónům, mají pohárky tu výhodu, že nevysušují sliznici a nabízejí mnohem větší komfort. Vyrábějí se ve dvou velikostech. Pro mladé dívky a ženy po porodu či starší 30ti let. S dalšími otázkami, vám poradí váš gynekolog.

Ekologické menstruační pohárky

Běhen jednoho menstruačního cyklu, spotřebuje žena zhruba 24 tampónu nebo vložek. Tyto končí na skládkách a stávají se podobně, jako dětské plenky celosvětovým problémem. Menstruační pohárek vydrží až 10 let a tím máte možnost se podílet na čištění planety od zbytečného odpadu.

O tomto tématu jsou natočena i různá videa s profesionály i amatéry :

A ještě jedno amatérské:

 

 

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

2 x komentováno

  1. UVAŽUJU O KOUPI I KDYŽ MÁM S TOHO DOCELA STRACH PŘI MÝCH PROBLÉMECH …..

  2. Gábina

    Veroniko určitě bych to konzultovala se svým lékařem/lékařkou. Nevím o jaké problémy se jedná, ale lékař určitě dokáže posoudit, zda je to vhodná varianta

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top