Mini prasátko jako mazlíček do bytu

teacuppigfarm.com

Pokud přemýšlíte o originálním zvířátku, které bude hravé, veselé a inteligentní, zkuste mini prasátko. Tento přítulný pašík se rád mazlí, nesmrdí a chodí na „kočičí toaletu“. Pokud se o mini prasátko dobře staráte, dožívají se jako pes nebo kočka zhruba 15 let. Jsou velmi inteligentní, ale nepočítejte s tím, že se dá vycvičit jako pes. Umí být pěkně umíněné a zlomyslné. Prasátko vyžaduje velkou péči a pozornost, prahne po společnosti. Proto se doporučují chovat prasátka dvě až tři. V jiném případě se prasátko klidně skamarádí i s vaší kočkou, ale společník stejného druhu je nejlepší volba.

Prasátko v bytě

Mezi oblíbené domácí mazlíky už nepatří jen křečci, morčata, kočky a psi. V poslední době se těší popularitě právě mini prasátka. Pohlavní dospělost u prasátka nastává v období čtyřech měsíců, ale připouští se v jednom roce. Březost samičky trvá 110 až 115 dnů a z jednoho vrhu je až šest prasátek. Prasátka jsou bílá, černá nebo strakatá. Čím menší prasátko je, tím má větší cenu. Na českém trhu nejsou ceny za mini prasátka nějak drastické. Pohybují se v rozmezí kolem 1 000 až 3 000 Kč. Mini prasátko si pro svou roztomilost a přítulnost získalo ne jedno srdíčko svého chovatele. Jsou společenská, učenlivá a čistotná. Pokud máte u domku nebo přízemním bytu zahrádku, je to ideální kombinace. Prasátko může pobývat i venku, avšak v zimě bude potřebovat teplou boudičku s hustou podestýlkou. V domácím zázemí dejte pozor na neschované kablíky. Mohlo by je okusovat. Prasátko rovněž rádo chodí se svým majitelem na procházky. Snese vodítko stejně jako pes. Než si však prasátko pořídíte, zeptejte se veterináře ve vaší blízkosti, zda bude schopen jej ošetřovat. Prasátko se odčervuje a rovněž očkuje 2x ročně.

Jak se starat o prasátko a jak ho krmit

Dává přednost vegetariánské stravě, ale jinak je všežravec jako člověk. Má velmi dobrý apetit, a proto jej musíte hlídat, rádo se „přežírá“. Optimální váha je kolem 10 až 15 kg a v dospělosti 20 až 30 kg. Překrmené prasátko může trpět, prověsí se mu páteř. Nejlépe je krmit prasátko vyváženou stravou, jako je ovoce, vločky, těstoviny, obiloviny, tráva, chleba, granule, vařená rýže a zelenina. Po kukuřici rychle nabírá na váze – toho se vyvarujte, pokud nechcete mít vyžraného obříka. Krmit se má prasátko 2x denně a rovněž potřebuje dostatek vody. Pozor na kabely, zásuvky, chemikálie. Musíte se chovat tak, jako byste měli doma batole. Dobrý spánek mu zajistíte klasickým psím nebo kočičím pelíškem, polštářkem, dekou nebo látkovou boudičkou.

Zdroj fotografie: teacuppigfarm.com

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top