Může fungovat přátelství mezi mužem a ženou?

Přátelé

Přátelství mezi muži a ženami bývají docela častým jevem. Názory na tento typ přátelství, se však velmi liší. Podle dlouholetých vědeckých studií však bylo prokázáno, že mezi těmito dvěma pohlavími, vždy existuje „sexuální přitažlivost“. Alespoň ze strany, jednoho z nich. Zkuste se zamyslet sami nad svými životními situacemi. Nejvíce přátel, opačného pohlaví, máme vždy v době, kdy jsme nespokojeni se svými součastnými partnery. A pokud jsme se stihli už kamarádovi svěřit, možná začal jevit daleko větší zájem, než kdykoliv předtím. Na první pohled se dokonce může zdát, že nám chce nastalou situaci, pomoci vyřešit. V pozadí však číhá „sexuální příležitost“. Evoluce učinila z mužů tvory, kteří jsou sexuálně velmi silně přitahováni opačným pohlavím. Výzkumy psychologů z University of  Wisconsin potvrdily, že přátelství mezi mužem a ženou navzdory všemu existují, ale ze strany mužů, nejde nikdy o nevinný vztah.

Ženská naivita

Přátelé

Fotografie publikována se svolením photostock / FreeDigitalPhotos.net

Ženy se mnohem častěji domnívají, že muži se chtějí s nimi pouze „kamarádit“. Do takového přátelství, však většina mužů vstupuje za účelem hlubšího vztahu, nebo sexuálním zážitkem. Muž, je zkrátka „muž“ a vždy ho budou ovládat instinkty rozsévače. Není vyloučené, mít přátelství s opačným pohlavím, ale vždy jeden z nich bude muset krotit své pudy. A jak dalece toho bude schopen, to je otázka.

Výhody přátelství

Jak muži, tak ženy všech věkových kategorií, kteří mají přátelství s opačným pohlavím, si cení především dobrých rad a názorů, rovněž podpory sebevědomí, které jim takové přátelství poskytuje. Sexuální přitažlivost v takovém přátelství vnímá jako „problém“ až 5x více osob, než takových, kteří to vnímají, jako výhodu. Větší problém, je to spíše pro muže. Mezi mladými lidmi, si většina z nich připouští ideu přátelství s výhodami. Sex s kamarádem bez jakýchkoliv závazků.

Když má žena kamaráda

Přátelství mezi mužem a ženou není vyloučené. Má to však jeden zádrhel. Nesmí vzniknout hlubší pouto a nesmí se fyzicky přitahovat. Takové přátelství většinou funguje na principu, že mají společné zájmy, koníčky, sdílejí podobné životní postoje, názory a humor. V jiném případě takové přátelství končí láskou, nebo milostnou aférou.

 

Fotografie publikovány se svolením photostock / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top