Myslíte, že chceme moc. My víme, že chceme málo

Fotografie publikována se svolením David Castillo Dominici / FreeDigitalPhotos.net

Ženy si myslí, že muži si o ženách myslí svoje. Zajímá vás, zda je na tomto mýtu něco pravdivého? Samozřejmě muži jsou muži a ženy ženy. Jak praví název jedné knihy „Ženy jsou z Venuše a muži z Marsu“. A tak si muži myslí, že ženy toho po mužích vyžadují mnoho a že to muži nemohou všechno splnit. Vážně mají ženy tolik nesplnitelných požadavků? Pojďme si popovídat o tom, po čem ženy touží.

Jeden velmi známý film má velmi výstižný název, který zní „Po čem ženy touží“. Hlavní hrdina filmu Mel Gibson představuje snad jediného muže, který přesně ví, po čem srdce ženy prahne. Ostatní muži si myslí, že uvažování a touhy ženy postrádají logiku. Obecným názorem je, že ženy vlastně ani samy neví, po čem touží. Z druhé strany mají muži dojem, že všechna ženská přání a nároky, které kladou na muže, jsou nesplnitelná a často je jedno přání v rozporu s druhým.

Zajímá vás, po čem vlastně ženy touží? Zeptali jsme se několika žen, které nám svoje touhy a přání sdělily. Závěr? Nevídáno, neslýcháno, ženy netouží po velkých a prázdných gestech, po dokonalých, mužných a zároveň romantických mužích či po drahých darech.

Toužíme po objetí a políbení

Není na tom nic složitého. Netoužíme po modrém z nebe, netoužíme po růžovém slonovi, netoužíme po zlatých špercích ani po luxusních šatech. Vážně netuším, co si muži myslí, že my ženy chceme. A netuším, proč si muži myslí, že ani my netušíme, co chceme. Protože je to vcelku jednoduché, žena ve vztahu touží po lásce, vášni, přátelství, uznání i souznění.

Chci, aby mě můj přítel přivítal, až přijde domů, aby mě políbil a pevně objal. Žena potřebuje drobná a nic nestojící vyznání lásky v podobě objímání a polibků. Dalo by se říci, že ženy jsou kočky, samostatné, ale mazlivé. Chceme se pomazlit, a pak chceme žít samostatně.

Toužíme po vlastní zkušenosti, a to i v chybách

Netoužíme po tom, aby nás muži vodili za ruku a všechno nám usnadňovali, aby za nás všechno dělali a litovali nás. Žena chce, aby muž dokázal rozlišit, kdy potřebujeme pomoci a kdy potřebujeme ponechat dostatek prostoru pro sebe samotné a pro vlastní zkušenost.

Toužíme po kytce z lásky

Každá žena touží po kytičce z lásky. Nepotřebujeme pugéty a drahé kytice. A je nám jedno, zdali dostaneme růži, slunečnici nebo kopretinu. Vlastně i květina v květináči by nám udělala radost, neboť živá rostlina představuje přetrvávající a opečovávaný vztah.

Proč kytka udělá ženě takovou radost? Kytka je drobný dáreček, kterého si ceníme hlavně, když ho dostaneme nečekaně a bezdůvodně. Nechceme kytky jako omluvy, nechceme kytky směřující k rozmazlování a vydržování. Chceme jen drobnost, která nám řekne, že vám na nás záleží. Ano, samozřejmě, my víme, že vám na nás záleží, ale to nám bohužel nestačí. Někdy potřebujeme, jak se říká, důkaz místo slibů.

Toužíme po společném čase

Nejvíce ze všeho žena touží po společně stráveném čase. Ale ani toto přání není tak majetnické. Nepotřebujeme, aby s námi muž trávil veškerý čas, aby zapomněl na svůj život, aby zapomněl na své přátele a na své koníčky. Toužíme jen po tom, abychom čas, který trávíme vedle sebe, trávili společně. Když už jsme s přítelem oba doma, chci, abychom trávili čas společně, seděli vedle sebe, dotýkali se, povídali si či něco podnikali.

Toužíme po nečekaném gestu

Už jsem říkala, že ženy netouží po velkých a prázdných gestech, ale sem tam toužíme po gestech čili činech. V podstatě už vše bylo řečeno. Stačí nám malé gesto, malý čin v podobě nečekaného objetí, nečekaného polibku či nečekaného dárečku, například kopretiny utrhnuté v parku.

Toužíme po milém telefonátu

Dalším vypovídajícím činem, po kterém toužíme, je telefonát, SMS či zpráva se slovy „chybíš mi“, „stýská se mi“ či „těším se na tebe“. Někdy je vlastně jedno, co nám povíte, ale váš telefonát nám řekne, že na nás myslíte a že jste nás chtěli slyšet.

Toužíme po vás

A víte co, ve skutečnosti jsou to všechno maličkosti, bez kterých se obejdeme. Stačí nám, když nás budete milovat, když na nás budete hodní a budete našimi nejlepšími přáteli.

Na závěr bych dodala, že žena netouží po nemožném, neskutečném ani nesplnitelném. To jen muž si to myslí, ale stačí se zeptat ženy nebo jí alespoň naslouchat. Někdy žena říká, po čem přesně touží, ale muž zahleděný do teorie „ženského nevědění“, neposlouchá, co žena říká.

Autor: Markéta Vlková

Markéta Vlková
Studentka práv s kreativní duší a láskou k životu. "Život se snažím vnímat a prožívat všemi svými smysly. A posledním smyslem člověka je jeho fantazie."

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top