Nakupování online se těší čím dál větší oblibě

Fotografie publikována se svolením renjith krishnan Photography/ FreeDigitalPhotos.net

Podle průzkumů opět vzrostl počet lidí, kteří nakupují přes internet. Při vyhledávání konkrétního zboží využívá většina nakupujících obecné fulltextové vyhledávače. Zatímco dříve nakupovali Češi přes internet spíše vánoční dárky a oblečení, rozrůstá se poptávka nejen po elektronice, nábytku, ale i potravinách a dalším zboží.

Nakupování přes internet představuje pro řadu dotazovaných velkou úsporu času, možnost vyhledat si ten nejlevnější produkt a v neposlední řadě pohodlí. Starší občané dávají stále přednost osobní návštěvě nákupního centra, ale mladší generace již hojně využívá možnost nechat si nákup dopravit přímo domů bez nutnosti osobní účasti. Ať už se jedná o textil, drogérii či potraviny. Osobně jsem se s touto možností setkala zhruba před dvěma lety, kdy jsem si zlomila nohu a nebylo možné jednat jinak. Od té doby si pravidelně 1x v týdnu nechávám od Tesco dovážet větší nákup složený z drogérie, potravin i běžného textilu. Většinu věcí, které objednávám, již znám a mám vyzkoušené.

Jinak už nenakupuji

Představa, že musím stát frontu k pokladně, prodírat se vozíkem mezi lidmi a regály, tahat nákup k autu, nedej bože autobusem a tratit minimálně hodinu i více ze svého drahocenného času je již pro mě nepředstavitelná. Nepotřebuji si veškeré zboží osahávat, protože i takto je možné zjistit obsah, složení a jiné návody. Vše je přehledné a je možné provádět z pohodlí domova, srkajíc přitom šálek oblíbené kávy. Sama si určím dobu a den, kdy mi vyhovuje, aby mi nákup přivezli. Samozřejmě pokud mi dojde mléko nebo jiné drobnosti, koupím to v jiném obchodě, ale rozhodně již nemusím tahat těžké tašky s nákupy jako v minulosti. Myslím, že tuto možnost ocení maminky s malými dětmi, velmi zaměstnaní lidé a každý, kdo tento proces nesnáší a nerad tahá domů tašky s nákupy. Mezi velmi oblíbené portály, kde je možné nakoupit rozmanité zboží, patří například aukro, ebay a jiné.

Fotografie publikována se svolením renjith krishnan Photography/ FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top