Návrat z dovolené? Poradíme, aby moc nebolel!

Fotografie publikována se svolením adamr / FreeDigitalPhotos.net

Dovolená je doba, na kterou se těšíme všichni. Je jedno, jestli někam jedeme, nebo odpočíváme doma, na zahradě, u bazénu. Postačí i jeden týden někde na chatě, hlavně že nejsme v práci, nestresujeme se, jsme pěkně v klidu. Návrat do práce není vůbec nic příjemného, zvláště po týdnu či dvou týdnech. Z dovolené jste odpočatí, svěží, spokojení a najednou musíte plnit úkoly, všichni jsou okolo vás nevrlí, naštvaní, pod tlakem. Vy musíte zapomenout na lenošení a nicnedělání a naskočit do toho pracovního kolotoče. Jak to udělat, aby to bylo co nejméně bolestivé?

Nemyslete na práci

Během dovolené vypněte, nemyslete vůbec na práci, na hromady e-mailů, na mnoho papírů, které se vám hromadí na stole, na nevyřízené faktury. Prostě úplně vypněte, užívejte si klidu a pohody. Na stres je vždycky času dost, když přijedete a vrátíte se do toho kolotoče. Rozhodně na dovolené nepracujte, nepřijímejte pracovní hovory, nekontrolujte e-maily. Svou práci nechce v práci.

Vraťte se o něco dříve

Dovolenou je potřeba si užít, a to naplno. Přesto se raději vraťte alespoň o dva dny dřív. Budete tak mít dva dny na to, abyste se aklimatizovali. Odpadne z vás to největší nadšení, zvyknete si na běžnou rutinu a v práci to nebude tak hrozné, jako kdybyste přijeli z dovolené a další den ráno nastupovali do práce. Budete mít čas vydechnout, třeba i vybalit.

Až se vrátím

Nenechávejte si žádné vyřizování a resty na to, až přijedete z dovolené. Po odpočinku a relaxaci se vám nebude nic chtít dělat. Vše si vyřiďte před svou dovolenou, abyste se pak mohli věnovat jen sami sobě, na nic nemysleli. Po příjezdu budete spokojení, tak proč si to hned kazit povinnostmi.

Práce není všechno

Sestavte si své priority. Práce je samozřejmě v životě člověka důležitá, ale je ta nejdůležitější? Není lepší být zdravý a spokojený? Navíc, do práce je potřeba načerpat novou sílu a energii. Nevynechávejte proto volno jen kvůli své práci. Každý člověk se dá zastoupit.

Od nejdůležitějších

První den v práci vám dá stoprocentně zabrat. Pomožte si třeba tím, že si úkoly seřadíte a přidáte jim priority. Seřaďte si vše od toho nejdůležitějšího a tím začněte. Doklady, které je potřeba doložit až příští měsíc, zhotovte jako poslední a věnujte pozornost důležitějším věcem. Budete tak přesně vědět, na čem pracovat a to vám ušetří i čas.

Vraťte se do svého režimu

Během dovolené je vše povoleno. Rozhodně na dovolené nevstávejte v šest hodin a nechoďte spát tzv. „se slepicemi“. Jakmile přijedete domů, naskočíte na svůj běžný režim. Choďte spát jako před dovolenou, snažte se vstávat v podobnou hodinu.

Fotografie publikována se svolením adamr / FreeDigitalPhotos.net.

Korektura: Jana

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top