Nebezpečné bakterie číhají všude

čištění zubů

Můžete být sebevíc čistotní a mít hygienicky čistou domácnost, ale bakterie číhají na každém kroku. Pokud byste čekali, že nejvíce bakterií naleznete například na toaletě, tak se mýlíte. Mnohem větší ráj pro bakterie představuje kuchyňská houbička, klávesnice vašeho počítače či notebooku a pozor-zubní kartáček.

Kuchyňská houbička

Odhaduje se, že v ní přežívá až dvacet milionů bakterií. Bakterie nezahubí ani jar, savo nebo namáčení v octové či citronové vodě. Odborníci tvrdí, že nejlepší způsob, jak zničit bakterie v houbičce, je vložit jí na jednu minutu při plném výkonu do mikrovlnné trouby. Zničí se tím 99,9% bakterií. V jiném případě je mnohem lepší sáhnout po zcela nové houbičce. Navíc vlhké prostředí, ve kterém se vyskytuje, jí předurčuje k vytvoření nových bakterií. Po umytí nádobí se má houbička vymačkat a nechat uschnout nejlépe na topení nebo sluníčku.

Kartáček na zuby

Doktor Philip Tierno tvrdí, že cokoliv žije ve vaší toaletě, to naleznete i na svém zubním kartáčku. V meziprostoru štětinek zubního kartáčku, dokážou bakterie přežít 24 až 48 hodin. Kartáček by se měl měnit každý měsíc a v případě virového onemocnění, jako je třeba chřipka, ihned.

Klávesnice u počítače

Zhruba na 5cm2 se na běžných veřejných toaletách nachází 41 mikrobů. Stejná rozloha na klávesnici poskytne živnou půdu zhruba 21000 mikrobům. Denně by se měla klávesnice utírat antibakteriálními ubrousky. V dnešní době však dostanete již koupit superabsorpční čistící hmotu. Díky své tvarovatelnosti se tato hmota dostane i do nedostupných míst. Tato hmota má dezinfekční účinky, lze použít opakovaně a elektrotechnice neublíží. Je vhodná jak na klávesnice tak mobily, kalkulačky a ovládače.

Fotografie publikována se svolením Ambro Photography / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top