Nechte se inspirovat tipy na zahradní atrakce pro děti

hračky

Máte domek se zahrádkou? Proč ji využívat pouze pro pěstování květin? Zahrada je nádherná příležitost, jak zabavit děti během slunečních dní, aniž byste s nimi museli chodit na veřejná dětská hřiště či do parků.

Přinášíme Vám žhavé tipy roku 2014 na dětskou zábavu na zahradě!

 Zahradní domek s prolézačkoudětský hrad

Zahradní domeček patří mezi nejpopulárnější zahradní atrakce pro děti a rok od roku to dokazují i počty nakoupených artiklů. A proč taky ne? Takové mini dětské hřiště si můžete podle Vašich představ sestavit a zkombinovat, aby v něm Vaše dítko našlo nejen útočiště a soukromí, ale také dostatek zábavy. Domeček můžete rozšířit jak o malou skluzavku, tak i o provazový žebřík, houpačku či jiné prolézačky. Nejlepší na tom je, že si v něm mohou hrát děti již ve věku 2 let. Vybrat si pak můžete podle použitého materiálu mezi plastovými nebo dřevěnými domečky. Jedinou stinnou stránkou je jeho cena. Musíte si připravit pořádně naplněnou peněženku, aby jste neodešli s prázdnou.

 Trampolína

trampolínaPokud ale zamýšlíte koupit spíš něco skladnějšího, postačí i trampolína! Před koupí ale důkladně vyberte takovou, která splňuje bezpečnostní kritéria, zejména ochrannou síť, zakrytí pér, apod. Rovněž berte na vědomí i nosnost konkrétní trampolíny, pokud si zvolíte větší, můžete si na ní po večerech zablbnout i vy sami!

Houpačka

Houpačka má tu výhodu, že ji v podstatě můžete pověsit kdekoliv. Ne větev na stromě, nebo koupit i s nosnou konstrukcí. Některé houpačky můžete používat venku i doma a rovněž se nemusíte bát pohoupat i menší děti.

 Mobilní pískoviště

Každý si jistě pamatujeme, jak jsme jako malí stavěli hrad z písku nebo pekli bábovičky. Ale od našich dětských let už uplynula dlouhá doba a mezitím rodiny s dětmi z veřejných pískovišť zmizely z obavy, že tam najdou nějakou injekční stříkačku a jiné nástrahy. Ale malé pískoviště si můžeme pořídit i domů aniž bychom museli dělat díru do země! Mobilní plastová pískoviště nabývají na popularitě zejména díky nízké pořizovací ceně, možnosti pohybovat s nimi kdekoliv po zahradě i víkům, zabraňujícím průniku vody.

 Sportovní pomůcky

Pokud ale patříte spíše ke sportovním nadšencům a chcete se aktivně zapojit do hry s dětmi, stačí, když si pořídíte pár sportovních potřeb, například dětské branky na fotbal, stůl na ping pong nebo koš na basketbal. Nezabírají skoro žádné místo, ale zábava s nimi stojí za to.

Fotografie publikována se svolením Mike Mozart/Flickr.com.

Korektura: Jana

Autor: Jana Havlíčková

Jana Havlíčková

Comments are closed.

Scroll To Top