Nejčastější chyby, které v přátelství s výhodami děláme

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic / FreeDigitalPhotos.net

Přátelství s výhodami, přátelství s benefity, friendly sex a podobně. To vše jsou označení pro kamaráda, se kterým provozujete sex. Jedná se vlastně o to, že s kamarádem normálně jdete na pivo, na párty, jedete s partou kamarádů pod stan, ale když se vzájemně domluvíte, užijete si společně příjemné chvíle, a to bez slibů o věčné a nehynoucí lásce, bez cirátů, že vás ten druhý jen využil a odkopl. Přátelství s výhodami má svá pravidla, pokud se jimi řídíte, je vše v pořádku a v pohodě. Jenže je pravdou, že přátelství s výhodami dokáže dobře udržovat pouhá hrstka přátel. U těch ostatních to dříve či později skončí špatně, protože jeden z kamarádů doufá v to, že to přeroste v něco víc, ve skutečný vztah. To se obvykle nestává a přátelství tak obvykle končí.

Chci s ním vztah, ale spokojím se i s přátelstvím s výhodami

Není nijak neobvyklé, že se kamarádka zamiluje do svého kamaráda. Přátelíte se spolu dlouhou dobu, sedíte si, kamarádíte se, podnikáte spolu různé věci, jste naladěni na stejnou vlnu. No bylo by hodně těžké se nezamilovat, zvláště, je-li váš kamarád velmi pohledný. Vy zamilovaná jste, ale váš kamarád ne, ten si chce jen nezávazně užívat. Vy se raději spokojíte s přátelstvím s výhodami, protože tak se ke svému objevu alespoň nějak dostanete. Navíc, naděje umírá poslední, třeba se do vás zamiluje a vy si ho tak získáte pro stálý vztah. Obvykle to ale takto nekončí. Vy si zoufáte a dříve nebo později na kamaráda uhodíte. Ten samozřejmě o vážný vztah nestojí a tak i dobré přátelství končí.

Začínáte se chovat jako ve vztahu

Chodíte do kina, spíte spolu, píšete si, jezdíte spolu třeba i na víkendy. No upřímně, není to trošku podobné vztahu? Jenže, co když si váš protějšek jen tak nezávazně píše se svou, velmi sexy, kolegyní z práce. Cítíte, jakoby vás zradil, ponížil. Žárlíte, ano naprosto regulérně žárlíte!! Přivlastňujete si ho, chcete s ním trávit veškerý svůj čas, chcete, abyste pro něj byla ta jediná a nikdo víc jej nezajímal. Logicky tak dojde k hádce, která se vymkne kontrole. Pohádáte se a kamarádství je tak nadobro ukončeno. Vždyť dohoda byla jasná a stručná.

Zazdíte si tak reálnou šanci na opravdový vztah

Když se upnete na přátelství s výhodami a na kamaráda, který vám jaksi supluje náhradního partnera, zazdíváte si tak reálnou šanci na to, že si najdete přítele, který vás opravdu bude milovat a se kterým to budete myslet vážně. Z toho, že budete neustále doufat, že si vás váš kamarád všimne, zamiluje se do vás a vy budete mít spolu krásný a trvalý vztah, si vše akorát zkazíte. Pokud skutečně chcete provozovat přátelství s výhodami, udělejte vše proto, abyste si dokázali udržet nadhled, a možného partnera tak viděli a kategoricky neodmítli.

Lžete o svých skutečných pocitech, sobě i okolí

Sama sebe přesvědčujete o tom, že ve skutečnosti k němu nic moc necítíte, že moc dobře víte, jak to mezi vámi je, a tak si neděláte žádné naděje. Ve skutečnosti však moc dobře víte, jak to je, co cítíte, co prožíváte. Trvale se však tváříte, a to i mezi přáteli, že o nic nejde, že to berete rovněž nezávazně tak jako váš kamarád. Bohužel o tom nepřesvědčíte sama sebe ani své přátelé a své okolí.

Doufáte, že se vaše přátelství nezmění

Když do přátelství s výhodami jeden z kamarádů investuje více a čeká od toho více, stane se, že situace už prostě nepůjde zvládat a jednoduše se vše provalí a vše se dostane ven. Nemůžete tak už jednoduše skrývat své city a budete muset s pravdou ven. Končí tak vaše přátelství s výhodami a často i přátelství obecně. I když se třeba domluvíte, že kamarádi zůstanete, bude to mezi vámi divné, jiné a špatné. Takže se dříve nebo později přestanete vídat, scházet se, psát si, a tak jednoduše bude po přátelství.

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top