Nejčastější společenské kotrmelce za volantem

za volantem

Pokud vás zajímá, které činnosti za volantem vadí mnoha ženám i mužům, pak jsou tyto řádky určeny právě vám. Povíme si o tom v následujícím článku, kde se budeme věnovat tomu, co ženy i muže přivádí někdy k smíchu a jindy k šílenství.

Pojízdná koupelna

Spousta mužů, ale i žen si plete svůj automobil s pobytem v koupelně. Někteří muži se stihnout na křižovatce oholit a upravit si vlasy. Stejně tak ženy za volantem provádějí svůj ranní make-up, který nestihly. To je ještě to nejmenší zlo, mnohdy však vidíte, jak se dotyčný člověk šťourá v nose. I při jízdě automobilem máme publikum, a proto se musíme kontrolovat. V autě jste také sledováni jinými řidiči či lidmi čekajících u semaforu.

Dr. Jekyll a Mr. Hyde

Některé nečekané události a chyby, neznalost a přestupky jiných řidičů v nás vyvolávají silné emoce, které ovlivňují naše chování. Tím samozřejmě i bezpečnost posádky vozu. Stres nepramení pouze z nepředvídatelných situací, s nimiž se na veřejných komunikacích setkáváme, ale také díky naší nevrlé společnosti. Velkou roli hraje za volantem tzv. teritoriální chování. Majitel vozidla má k němu citový vztah, v důsledku čehož se občas cítí napadený či ohrožený. V takovém případě se mnohdy i jinak slušný člověk mění v hulváta, který troubí, ukazuje prostředníček a častuje skrze otevřené okýnko ostatní hanlivými výrazy. Někteří řidiči mají tendence přeceňovat své schopnosti a popírají chyby, kterých se dopustili. Stres snižuje reakční pozornost, což jsou faktory, které jsou klíčové pro bezpečnost jízdy.

Auto, které si někteří pletou s popelnicí

Pokud v autě panuje nepořádek, chaos, drobky a špína, mastné sedačky, nepomůže vám ani nejlepší vůně k záchraně situace a navození příjemného prostředí. Jistěže některá pracovní auta, která slouží k převážení nářadí aj. pracovního materiálu, nebudou vypadat jako auta od manažerů. Nicméně i tak je velmi důležité, aby auto splňovalo podmínky bezpečí a hygienického prostředí. Hnijící zbytky hamburgeru pod sedačkou či zakvašená limonáda, nebude zrovna to pravé ořechové.

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/ FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top