Nejděsivější místa na světě

Lebka

Po celém světě je mnoho míst, ze kterých běhá mráz po zádech. Strašidelné lesy, katakomby, opuštěná a zchátralá místa, která vás rozhodně nenechají v klidu. Vybrali jsme pro vás pět z nejděsivějších míst.

Americká farma mrtvol

Jde o les plný mrtvol. Navozili je tam a nachystali do různých pozic vědci z Antropologického ústavu University of Tennessee z důvodů entomologických výzkumů, které pomáhají řešit složité soudní procesy. Těla nechávají postupně tlít a sledují jednotlivá stádia vývoje hmyzu, který se usidluje v ostatcích těl. Díky tomuto výzkumu již usvědčili mnoho vrahů. Les ukrývá více než 400 mrtvol v různých stádiích rozkladu. Víc než výzkum, tak les připomíná hororový film.

Les Aokigahara v Japonsku

Japonská kultura má od nepaměti blízko k sebevražedným tendencím. Již dávno v minulosti podnikali samurajové rituál zvaný Seppuku jinými slovy „harakiri“. Známé jsou také sebevražedné letecké akce mladých japonských pilotů za 2. světové války zvané „kamikaze“. V lese pod horou Fudži ročně ukončí život desítky lidí. S tímto lesem jsou spojovány již dlouhou dobu negativní vlivy. Sebevraždy na tomto místě odstartoval spisovatel Seicho Matsumoto. V jeho knize Černé moře stromů oba hlavní hrdinové ukončí svůj život právě na tomto místě.

Děsivé tajemství pod Paříží

Svět pod Paříží není doposud propátrán. Hluboko pod romantickými uličkami, pod rozkvetlými parky a honosnými chrámy se rozprostírá děsivé bludiště. Jedná se zhruba o 350 km podzemních chodeb. Pouze nepatrná část je zpřístupněna turistům. Existují však takoví, kteří mají dost odvahy vydat se do bývalých kamenolomů, kde před mnoha lety skončily ostatky Pařížanů. Epidemie moru zabila tisíce lidí, a když už se nevědělo, kam s mrtvými těly, skončily v opuštěných štolách. Odpočívá jich zde na 6 milionů. Ze značné části kostí byly vytvořeny bizarní dekorace chodeb.

Kolumbijská Bogota

V Bogotě se nemusíte obávat nadpřirozených sil, ale spíše toho, že si Vás některý z místních gangů vezme jako rukojmí a stanete se obětí bombového útoku. I přes velkou snahu vlády patří Kolumbie mezi země s největší kriminalitou na světě. V pozadí stojí neustálé drogové války.

Muzeum genocidy Tuol Sleng Genocide

Hrůza vás zastihne v kambodžském Phnompenhu, a to z lidské omezenosti a nepochopení toho, čeho je schopen se dopustit člověk k druhému člověku. Kambodžská krutovláda doprovázená genocidou pod dohledem khmerského vůdce Pol Pota odstartovala v roce 1975 a své běsnění skončila roku 1979. Systematickým vyvražďováním připravili Rudí Khmérové o život miliony lidí. Dnes se nachází v hlavní věznici muzeum celého utrpení. Podobné pocity nepochopení a hloubky lidské nenávisti, zloby a krutosti se Vás zmocní i v místech genocidy ve Rwandě či v Polské Osvětimi.

Fotografie publikována se svolením Kamnuan Photography / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top