Nejpodivnější bar v Jižní Africe

South African Tourism / Flickr

Návštěva baru v dnešní době nikomu nebude připadat nějak zvláštní. Dělají se bary na lodi, ze starých letadel, osobně jsem navštívila bar z maringotky, dokonce bary ze starých bunkrů jsou známy a mnoho dalších zvláštních míst. Už jste ale navštívili někdy bar ve stromu? Od roku 1933 existuje bar vytvořený uvnitř kmene obrovského stromu baobab. Tyto stromy patří mezi největší stromy na světě a jsou součástí přirozené africké flóry. Strom baobab, který nabízí posezení uvnitř svého kmene, se nachází v Jižní Africe a proslulý je pro svůj věk i obří velikost.

Strom starý více než tisíc let

South African Tourism / Flickr

South African Tourism / Flickr

Na světě už je více než tisíc roků a překvapuje svým vnitřním interiérem. Je tak obrovský, že si jednoho dne řekla místní rodina, která vlastnila pole, na kterém strom stál, že by mohl fungovat jako bar. Do noty jim hrál fakt, že vnitřek stromu nepotřeboval razantní zásah, protože svým vnitřním prostředím se předurčil sám k tomuto účelu. Stačilo už doladit prvky, nábytek a osvětlení. Jejich rodinný podnik funguje již 81 let. Návštěvníky s mohutnou postavou by mohl zarazit drobný přístup do baru. Avšak překonání této jediné překážky se vyplatí. Stropy dosahují až do výšky 4 metry a strom nabízí pohostinné prostředí, které pojme až 15 osob.

 Zdroj fotografií: South African Tourism / Flickr

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top