Nejpodivnější ovoce světa 1.díl

Dragon Fruit

Ovoce je součástí každého zdravého jídelníčku. Dříve exotické ovoce představovalo něco zvláštního a nedostupného. Na kiwi se stály dlouhé fronty. Dnes jsou různé druhy exotického ovoce dostupné v každém obchodě či na trhu. Přesto mezi nimi stále nacházíme i ty, které jsme dosud neviděli nebo neochutnali. Společně se podíváme na některé z nich.

Ackee má hruškový tvar, je nazelenalé barvy, ale po dozrání zčervená. Po otevření odhalí 3 semena obalené jedlou dužinou.

Africká okurka – někdo ji zbožňuje a jiný nesnáší. Má velmi sladkou chuť s příchutí vápna.

Atemoya se podobá svým vzhledem šišce. Uvnitř má sladkou a šťavnatou dužinu. Pozor! Semena jsou však jedovatá.

Akebia Quinata – tento druh ovoce roste ve křoví, je zelené nebo modré barvy a po dozrání pukne. Chuť je podobná melounu.

Buddhova ruka patří mezi citrusy, má i příchuť citrónu. Má specifickou vůni, používá se jako příloha k jídlu, nebo jako vůně do bytu. Jeho využití naleznete i v podobě náboženské oběťi v buddhistických chrámech.

Cape Angrešt jsou bobule s jemnou zlatavou kůží a šťavnatou dužinou. Svou chutí připomínají rajče.

Durian silně zapáchá, ale využití našel v lidovém léčitelství jako afrodiziakum. V Indonésii se využívá k jídlu a jedná se o velmi drahé ovoce.

Dragon Fruit má bílou dužinu a červenou kůži. Chuť je jemně nakyslá – mezi jablkem a melounem.

Guavasteen se chuťově podobá kombinaci guavy, ananasu, jahod a máty. Pro své aroma se používá i v kosmetickém průmyslu. Velikost má jako slepičí vejce.

Fotografie publikována se svolením Grant Cochrane Photography / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top