Nejpodivnější ovoce světa – 2.díl

Jack Fruit

Ovoce je v každém případě zdravé a přináší zároveň i chuťový požitek. Dnes se dá ve specializovaných prodejnách sehnat ovoce z různých koutů světa. Možná jsme Vás trochu navnadili a vydáte se na průzkum ovoce a zeleniny. Mnohdy stačí, pokud vás honí „mlsná“, sáhnout po některém z mnoha druhů ovoce a zaženete chuť na sladké. Tomu se říká „zdravé mlsání“.

Jack Fruit patří mezi největší ovocné stromy. Ovoce dosahuje velkých rozměrů. Dužina chutná podobně jako banán, svou vůní ale připomíná ananas a jeho semena se mohou vařit nebo péct.

Kdoule je v příbuzenství s hruškami a jablky. Za syrového stavu není chutná, ale jako želé nebo džem je výborná. V Arménii a Iránu jsou přesvědčeni, že je to zakázané ovoce z ráje.

Mangosteen svými chutěmi připomíná všechny druhy ovoce, ale po chvíli Vám přestane chutnat. Používá se jako džus, zavařuje se nebo suší.

Monstera Deliciouso  svým vzhledem připomíná šišku. Po dozrání má dužina chuť podobnou banánům a ananasu.

Opuncie – jedná se o krásné ovoce, sklízí se z určitých kaktusů a existují jedlé druhy, jejichž dužina má chuť melounů nebo kiwi. V ČR je i znám zelený čaj s příchutí opuncie.

Pudink Apple-Cherimoya se skládá z menších kusů ovoce a dužina bílé barvy má sladkou a šťavnatou chuť.

Rambutan je velmi chutné ovoce a dá se ho sníst větší množství asi jako hroznového vína.

Snake Fruit – ovoce se skládá celkem ze tří vrstev. Pod slupkou je jádro a dužina. Je drobné jako stroužky česneku, ale má šťavnatou, sladkou i kyselkavou chuť.

Tamarillo je znám jako strom Rajče. Kůži má hořkou, ale uvnitř je tohle ovoce šťavnaté a má spoustu příchutí. Pěstuje se v Kalifornii. Je to zdroj antioxidantů a vitamínů A, B6, C a E.

Urucu – po uschnutí ovoce praskne a jeho semena se používají jako koření nebo barvivo potravin.

Šroub Pine se vyskytuje na Maledivách. Tento druh ovoce je však nepoživatelný. Má odpornou chuť. Má však léčivé vlastnosti, pro které je pěstován.

Fotografie publikována se svolením kai4107 Photography / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top