Nejšílenější fobie na světě

strach

Slovo fobie pochází z řeckého slova „fobos“. Jedná se o úzkostnou poruchu, která je charakterizována bezdůvodným strachem z různých situací, věcí a lidí. Danému jednici se rozbuší srdce a má pocit, že je v ohrožení, může dokonce omdlít. Jen pouhá myšlenka na fobickou situaci, dokáže vyvolat úzkost. Takto postižený člověk, si je plně vědom svého strachu, ale není schopen ho vlastní vůli potlačit. Celkem je známo, zhruba přes 500 druhů různých fobií. Mezi nejznámější, patří klaustrofobie, což představuje strach z uzavřených prostor nebo arachnofobie, strach z pavouků a mnoho dalších. Společně se však podíváme na ty nejabsurdnější fobie. Našla jsem je, na jedné zahraniční stránce avšak za jejich pravdivost neručím, nicméně jsem se docela pobavila.
Somniphobia
Pro člověka, který netrpí touto fobií, je nejlepší čtyřnohý přítel, postel! Jedná se o strach z usnutí. Postižený má strach ze ztráty kontroly sám nad sebou, nočními můrami a dokonce smrtí ve spánku.

Ompalophobia
Postižený trpí úzkostným strachem, že se někdo dotkne jeho břicha, respektive pupku. Může se jednat o podvědomé spojení s pupeční šňůrou, kterou jsme každý byli spojeni v době těhotenství s matkou.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia
Perličkou je, že se jedná o strach z dlouhých slov. Název vznikl spojením slov sesquipedalian + monstrum + špatně napsané slovo, hippopotamus. Takto dlouhé slovo, bylo zvolené za účelem, vytvořit co nejdelší slovo, aby to nejlépe vystihlo situaci.

Turophobia
Představuje nepředstavitelný strach ze sýrů.

Geliophobia
Údajně způsobuje strach ze smíchu a lidí, kteří se hlasitě smějí.

Hedonophobia
Obava z dobrého pocitu. Tito lidé si nedokážou užít příjemnou zábavu a cítí se provinile, automaticky je přepadne pocit viny. Znám pár lidí, kteří si opravdu neumí užít žádnou zábavu a většinu svého času, tráví zalezlí doma, vyhýbajíc se společnosti. Víc než fobii mi to připomíná civilizační chorobu.

Eosophobia
Jedná se o fobii podobnou upírům. Postižený trpí strachem ze svítání a slunečního světla.

Pogonophobia
Představuje silný strach z vousů.

Triskaidekaphobia
Pověrčivost, spojená se strachem pátek 13. Postižený má panickou hrůzu z číslice 13 a nedej bože, aby byl pátek.

Fotografie publikována se svolením stockimages / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top