Nejslavnější vrazi filmového plátna

Fotografie publikována se svolením Idea go / FreeDigitalPhotos.net

Slavní filmoví vrazi, no určitě to nezní dvakrát dobře, ale je pravdou, že filmoví zabijáci si u mnohých filmových fanoušků našli své místo a je nutno říci, že určitě ne nadarmo. I zápornou roli je potřeba umět hrát tak, aby se diváci opravdu báli. Mnoho filmových vrahů zcela bezcitně a chladnokrevně zabíjeli své oběti, aniž by přitom mrkli okem. Mnohým svým obětem tak nabídli zcela různé a hrůzné způsoby umírání. Někteří prostě přišli ze záhrobí a snažili se pomstít těm, kteří mu ublížili, nebo jsou to prostě jen lidé, které však zabíjení velmi baví a, i když to zní dost divně, naplňuje je to. No nebudeme rozebírat, co je k tomu žene, ale pojďme se nyní podívat na to, jací ti nejslavnější vrazi filmového plátna nám utkvěli v paměti.

Hanibal Lecter

kfilmu.net

Kdo by ho neznal! Psychiatr a také sériový vrah je znám i těm, kteří film Mlčení jehňátek neviděli. Už podle fotky, Hanibal nevypadá zrovna dvakrát sympaticky. Ve filmu je vrahem, který něčím neurčitým mladou studentku akademie FBI přitahuje a neustále se o něj musí zajímat. Vždyť on je to možný vrah a stát tváří v tvář vrahovi, no není to příjemný pocit. Kromě masového vraha je Hanibal také lidojed, což rovněž jeho vizitku nijak nevylepšuje. Hanibalovi propůjčil svou tvář Anthony Hopkins a jeho tvář se s Hanibalem spojuje dodnes.

 

Freddy Kruger

csfd.cz

Freddy Kruger z filmu Noční můra v Elm Street je pravděpodobně jedním z těch nejslavnějších filmových vrahů. Freddy byl kostelník, upálili ho rodiče zavražděných dětí. Komu se Freddyho tvář zjeví ve snu, zemře i ve skutečnosti. Freddy vraždí především děti. Jeho první obětí je malá Amy, kterou zabil a v tu chvíli pocítil, že našel smysl svého života. Byl zatčen, ale jeho obhájce jej vrací zpět mezi lidi, což se nesetkává s ohlasem rodičů, proto jej upálí. Tím to však neskončí, Freddy vraždí dál.

 

Kill Bill

csfd.cz

Vražedkyně Nevěsta pracuje jako profesionální vražedkyně pro zabijácké komando. Nevěsta je s šéfem komanda těhotná, a proto se rozhodne utéct. Jenže to jí šéf komanda nedovolí a celou obřadní síň postřílí i včetně ní. Ta je čtyři roky v komatu, ze kterého se poté probouzí. Plánuje velkou pomstu a sepisuje seznam těch, které zabije. Dostává se k Billovi a zjišťuje, že její dcera, kterou považovala za mrtvou, stále žije. Film by se dal označit za první z těch, kde je vrahem žena a ne muž, jak tomu  bývalo doposud. Kromě toho je zde skvělý herecký výkon Umy Thurman.

 

 

Vřískot

csfd.cz

Maskovaný zabiják z hororových filmů Vřískot je také velmi známý. Tento maskovaný vrah je velmi rafinovaný. Svým obětem nejdříve volá, ptá se jich na pár otázek, které se týkají filmu. A běda tomu, když nevědí správnou odpověď. V daném filmu pak všichni jen s hrůzou čekají, až zazvoní telefon. Vy však můžete v klidu spát, tento maskovaný vrah řádí ve smyšleném městě. Vřískot je oblíbený horor, a tak se dočkal už čtyř pokračování.

 

 

 

Fotografie publikována se svolením Idea go / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top