Největší chyby při nákupu kosmetiky? Známe je!

nákupy

Nákup kosmetiky je pro někoho nutná věc, pro někoho je to zábava. Pro mě osobně zábava. Studuji různé krémy, řasenky, pudry, make-upy a vybírám ten nejlepší z nejlepších. Odhaduju, jak mi bude slušet určitá barva očních stínů. Nakupovat nemáme podle toho, jestli se nám něco líbí, jestli je to ve slevě, jestli je to cenově výhodné a podobně. Musíme si pořádně rozmyslet, co si vzít, co si koupit a co nechat raději v obchodě v regálu. Mnoho z nás (bohužel i já) má doma mnoho přípravků, které však nepoužívá, protože nám nesedí, nesedí naší pleti, našemu tělu. Máme pro vás seznam chyb, kterých se při nákupu kosmetiky dopouštíme.

Složení?

Mnoho žen si pořádně neprohlédne složení daného výrobku. Neví tak, co v něm je, jaké jsou v něm látky. Mohou být na nějakou látku například alergické nebo nemusí určité složky krému dobře snášet, ale přesto si daný produkt koupí. I když nemáte na nic alergii, je dobré se vyhnout ropným derivátům, silikonům, umělým barvivům, parfemaci, propylenglykolu. Nejdůležitější je to u produktů, které se vám dostávají do těla jako například pleťové krémy, tělová mléka a podobně.

Nevíte, co máte doma

Znáte to, když jste v obchodě a najednou si nemůžete uvědomit, jestli na poličce ten krém ještě máte, nebo už nemáte. Pro jistotu si jej koupíte a doma zjistíte, že ještě máte na poličce v koupelně půlku. Nebo neustále kupujete červené rtěnky, které stejně ale nepoužíváte. I v tuto chvíli musíte myslet ekonomicky a to co nepoužíváte, nekupujte.

Velké balení a výhodné balíčky

Velké balení produktů je určitě ekonomické a finančně výhodnější. Ovšem je důležité, abyste si koupili velké balení jen toho produktu, který běžně používáte a dokážete jej spotřebovat. Když si koupíte velké balení šamponu, který vám po prvním umytí nedělá dobře, svědí vás z něj hlava, dále si s ním hlavu mýt nebudete a zbytečně doma budete mít velké balení šamponů. Pokud si chcete koupit například nějaký výhodný balíček kosmetiky, zamyslete se nad tím, jestli opravdu vše využijete a použijete.

Kupujete parfém? Dáváte na první dojem

Výběr parfémů je velká věda. To, co vám voní v drogerii, nemusí vám vonět doma. Několikrát se mi stalo, že jsem si koupila parfém, který mi voněl a byl mi příjemný, ve skutečnosti na těle nevoněl a nebylo to moc příjemné. Parfém byl někdy moc silný, moc aromatický, i když ve skutečnosti tak nepůsobil. Parfému dejte pár minut, než se rozleží a než zaschne na vaší pokožce. Pokud vám i po pár minutách parfém voní a je vám příjemný, je to ten pravý pro vás.

Zkoušejte přípravek tam, kde skutečně patří

Zkoušení make-upu na hřbetu ruky není vůbec nic dobrého. Na hřbetu ruky máte jinou barvu, než jakou máte na pleti. Pokud to jen trošku jde, zkoušejte daný produkt na místě, kam skutečně patří. Jedině tak získáte nejlepší možný obrázek o tom, jestli je daný přípravek pro vás skutečně ten nejlepší.

Testujete make-up a jiné přípravky pod umělým světlem

Make-up si nejčastěji zkoušíte v drogerii, kde je mnoho umělého světla. A umělé světlo je úplně jiné, než světlo denní. V drogerii před zrcadlem může make-up vypadat velmi dobře, vyjdete ven na denní světlo a barva make-upu je pro vás nevyhovující a vy vypadáte jako umělotina nebo jako slečny, které na sobě mají kilogram make-upu.

Fotografie publikována se svolením  tungphoto / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top