Největší hříchy na kráse, kterých se dopouštíme 2.část

Fotografie publikována se svolením stockimages / FreeDigitalPhotos.net

Krása je pro mnoho žen důležitá, proto doma máme mnoho krémů, peelingů, masek a různých prostředků, kterými si udržujeme svou krásu a zajišťujeme si tak dokonalý vzhled. Vzhled je důležitý, a to nejen pro nás ženy, abychom se dobře cítily a dobře vypadaly, ale mnohdy je vzhled důležitý i pro naši práci, při setkání s klienty, se zákazníky je dobré být upravená a hezká, působí to lépe, než když si neumyjeme vlasy, nenamalujeme se, budeme mít kruhy pod očima a pupínky na tváři.

Ač si to neuvědomujeme, mnohdy provádíme chyby, které naší kráse moc nelichotí a přispívají ke stárnutí a špatné kvalitě naší pleti. V první části jsme si prvních pět chyb jmenovali a nyní v tom budeme pokračovat. Máme pro vás dalších pět chyb, kterých se na své kráse dopouštíme a které naší kráse neprospívají.

Nekrémujeme dekolt

Krém používáme na pleť, občas na krk, ale na dekolt už skoro vůbec a to je špatně. Důvodem, proč to tak děláme, může být i šetření, protože ne vždy máme pleťové krémy, které stojí pár korun, často volíme krémy, které jsou přírodní, čisté. Takové krémy pak klidně mohou stát i tisíc korun, a tak logicky děláme vše proto, abychom jimi zbytečně neplýtvali. Pleť v dekoltu je však tenčí a často sušší, než je pleť v obličeji. Kůži navíc dráždí oblečení, šperky a v létě slunce a sluneční paprsky, proto určitě na dekolt nezapomínejte. Na dekoltu určitě nešetřete a používejte krém i na dekolt, nebo si pořiďte speciální krém.

Časté sprchování

Říkáte si: „vždyť sprchovat se je důležité, nemůžu na sobě nechávat ulpívat pot a bakterie z celého dne.“ Navíc v létě nás taková vlažná sprcha probudí a krásně osvěží naše zpocené tělo. Pleť je po každém sprchování sušší a citlivější. Při sprchování je dobré používat sprchové gely, které mají PH neutrální, přírodní sprchové gely nebo sprchové oleje, které jsou na přírodní bázi. Pokožku také nedrhněte ručníkem, ale jemně osušte. Po každém sprchování používejte krémy a tělová mléka.

Cigarety

Kouření  způsobuje mnoho problémů a potíží, to je jasné a také to stojí na každé cigaretové krabičce. Ovšem mnoho žen si prostě ty cigarety nedokáže odpustit a vesele si kouří jednu za druhou. Cigarety rozhodně škodí vaší kráse, kromě zažloutlých nehtů, žlutých zubů ztrácí vaše pokožka elasticitu, takže rychleji stárne, tvoří se na ni víc vrásek, než u jiných. Navíc vaše pleť dostane takový našedlý nádech, což není vůbec nic hezkého a příjemného. Cigarety navíc ubírají tělu vitamíny a minerály, které potřebuje a to se samozřejmě dotýká i vaší pleti. Nejlepší možností je proto přestat kouřit, ocení to nejen vaše pleť, ale i vaše tělo a vaše zdraví, což rozhodně není k zahození.

Kousání nehtů

Nehty jsou naší vizitkou a rozhodně by neměly být okousané a škaredé. Kousání nehtů má původ většinou v nervozitě, ve stresu, ve strachu z něčeho nebo někoho. Kousáním se člověk uklidňuje, zaměří se na něco jiného. Nicméně kousání nehtů není vůbec nic zdravého a dobrého. Škodíme nejen svému tělu, ale také tomu, že naše nehty nevypadají vždy tak krásně jako nehty jiných. Zamyslete se nad nehty, věnujte jim zvýšenou péči, krémujte často ruce, dodávejte jim vitamíny a minerály, a to jak v laku na nehty, tak ve vitamínových doplňcích. Pokud si neustále koušete nehty a nemůžete přestat, v lékárnách lze zakoupit lak proti kousání nehtů, lak má odpornou pachuť, že si kousat nehty nebudete (vlastní zkušenost).

Nedostatek spánku

Spánek je důležitý, nejen pro tělo a zdraví, ale také pro naši pleť. Večer se díváte dlouho na nějaký zajímavý film, přijdete pozdě v noci z restaurace, kde jste byla s přáteli. Občas se to dá zvládnout, ale pravidelně to nám a naší pleti škodí. Kromě toho, že budeme nevyspalé, tvoří se nám kruhy pod očima, pleť není odpočinutá. Rovněž hrozí i to, že začnete přibírat kilogramy navíc, protože člověk, který je nevyspalý, hodně jí.

Fotografie publikována se svolením stockimages / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top