Největší omyly o pocení? My je známe!

Fotografie publikována se svolením stockimages / FreeDigitalPhotos.net

Pocení a pot není vůbec nic příjemného, a to pro nikoho. Mnoha lidem to přijde potupné, nepříjemné a lidem okolo to zase vadí v tom, že lidé, kteří se potí, obvykle dvakrát nevoní. Navíc, když se potíte, máte na tričku či halence stopy pocení, což rozhodně není nic příjemného. Známé koláče v podpaží jsou označované za faux-pas a upřímně, není to vůbec nic příjemného, když při hovoru zvednete ruku a najednou všichni okolo vás mohou vidět, že se potíte. Je mnoho tipů a rad, jak pocení předejít, mnozí lidé také zaručeně vědí, jak předcházet pocení, kdo se potí více a kdo se potí méně. Ne všechno je však pravda, i když si to mnozí lidé myslí. Máme pro vás největší omyly o pocení.

Pot páchne a smrdí

Mnozí z nás si myslí, že když se potíme, náš pot smrdí a páchne, což není příjemné pro nás, ani pro naše okolí. Málokdo však ví, že tohle není pravda. Vaše podpaží, které při pocení vlhne, je bez zápachu. Ale proč tedy pot tak páchne? Je to jednoduché, Zápach, který cítíme, totiž způsobují bakterie, které se ve vlhkém podpaží začínají množit. Chcete se potu a zároveň zápachu zbavit? Je to jednoduché, pořiďte si vlhčené ubrousky. Těmi se můžete otřít kdykoliv během dne a potu a zápachu se vyhnete.

Alkohol zvyšuje naši produkci potu

Po jedné sklenici vína cítíte, že je vám horko, více se potíte? Z toho automaticky usuzujeme, že alkohol zvyšuje naši produkci potu a díky tomu se víc a víc potíme. No, platí to částečně. Protože, když si dáte druhou, třetí a čtvrtou sklenici vína, už se nepotíte. Jak je to možné? Alkohol totiž brzdí vaše nervové funkce, což znamená, že se později, po více sklenkách alkoholu, méně potíte. Samozřejmě tím nemyslíme to, že teď v letních měsících budete více a více konzumovat alkohol.

Studená voda zabrání pocení, pijte více studené vody

Dáte si sklenici studené vody a věříte, že vás ochladí a vy se budete potit méně a méně? Naprostý omyl, studená voda má spíše opačný účinek. Když si dáte sklenici studené vody, ochladíte se, ale pouze a jen svůj žaludek. Paradox je, že když se vám ochladí žaludek, zvyšuje se vaše prokrvení organismu, čímž stoupá tělesná teplota. Výsledek je takový, že se jednoduše zpotíte a budete se potit více. Máme pro vás jednoduchou radu, pakliže trpíte návaly horka a potíte se, vsaďte na teplé nápoje, které vám pomohou. Ostatním, kteří návaly horka netrpí, postačí nápoje, které jsou v pokojové teplotě. Studené nápoje se obvykle moc nedoporučují.

Obézní lidé se potí více, než jiní

Taky si myslíte, že lidé, kteří mají několik kilogramů navíc, se potí mnohem více, než jiní lidé? Tato hypotéza platí jen částečně. Pravdou je, že se lidé, kteří mají pár kilogramů navíc, začínají potit dříve, než lidé štíhlejší, to ano. Ovšem spouštěčem pocení u těchto lidí není jejich tělesný tuk, jak si mnoho lidí myslí, ale svaly. Ptáte se, jak je to možné? Vysvětlíme! Ve vašich svalech se vytváří teplo a to vždy při pohybu. Toto teplo se odvádí z těla za pomoci potu. Čím je člověk obéznější, tím více má svalů. To tak znamená, že se mu při fyzické aktivitě a pohybu v těle vytváří více tepla, a tak se logicky tito lidé více potí.

Fotografie publikována se svolením stockimages / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

2 x komentováno

  1. Problémy s pocením mě trápily dlouho. Přestože jsem zhubla asi 6 kilo, nepomohlo to. Vyzkoušela jsem spoustu věcí, ale nic nezabralo. Jednou jsem koukala na net a našla zmínku o Antipe. Co jsem četla, znělo zajímavě. Objednala jsem ji, používala a pocení je pryč. Díky za diskuze.

  2. Já jsem docela chudej a taky jsem se potil dost dlouho jako prase. ale od doby, co používám Antipe, je s pocením šlus.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top