Nejvýdělečnější filmy v historii

Fotografie publikována se svolením arztsamui / FreeDigitalPhotos.net

Filmy baví snad každého z nás, no ne každý chodí do kina. Dnešním trendem je jednoduše si stáhnout film z internetu, v klidu se na něj podívat doma a přitom za něj nezaplatit ani korunu. Je pravdou, že vstupenky nejsou nejlevnější, pokud například čtyřčlenná rodina vyrazí do kina, stojí je to přinejmenším tisíc korun, děti určitě chtějí popcorn, pití a podobně. Ovšem ten prožitek, který v kině z filmu získáte, se vám doma vytvořit nikdy nepodaří.

Existují filmy dobré a špatné. Kritici mají vždy na film názor, ovšem co člověk, to názor a podle mě není špatný film, spíše se film divákům líbí nebo jednoduše nelíbí. Samuel Goldwin řekl o filmu „Film nezemře, dokud bude v kině tma!“
Filmy mají za úkol jednak pobavit diváka, ale hlavně vydělat co nejvíce peněz, byznys je byznys. Seznam nejvýdělečnějších filmů v historii vám nyní přinášíme.

5. místo: IRON MAN 3

www.csfd.cz

Na pátém místě skončil film Iron Man 3, který přišel do kin roku 2013. Tento díl je završením trilogie. Průmyslník Tony Stark (Iron Man) je nucený čelit nepříteli, který jej připravil o vše. Na každém kroku tak musí dokazovat své odhodlání a svou pevnou vůli. Zároveň také přemýšlí nad tím, jestli je on sám jen součástí svého obleku, nebo je oblek jen součástí jeho samotného? Film vydělal 1,2 mld. USD.

 

 

 

4. místo: Harry Potter a Relikvie smrti – část 2

www.csfd.cz

www.csfd.cz

Poslední díl ságy o mladém kouzelnickém učni Harrym Potterovi. Sága vynesla jejím tvůrcům velké peníze, lidé po celém světě, hlavně děti, si mladého kouzelníka zamilovaly. Na knihy se stály hodinové fronty, byly rozprodány během chvíle. Není proto divu, že poslední díl této ságy je na čtvrtém místě výdělečných filmů. Film přišel do kin roku 2011 a vydělal 1,34 mld USD.

 

 

 

 

3. místo: Avengers

Avangers

www.csfd.cz

Avengers je vlastně superhrdinský tým. Představují se zde superhrdinové jako Iron Man, Hulk, Thor, Captain America, Black Widow a Hawkeye. Ve chvíli, kdy se na scéně objevuje nečekaný nepřítel, musí být povolán tým hrdinů, aby odvrátil světovou katastrofu. Film se dostal do kin v roce 2012 a vydělal 1,51 mld. USD.

 

 

 

 

 

2. místo: Titanic

Titanic

www.csfd.cz

 

Titanic je jediný film, který se do TOP 5 dostal a byl uveden do kin ještě před rokem 2000. Výpravný film ukazuje velkolepé vyplutí Titanicu, jeho pád a ztroskotání, ale také milostný příběh dvou lidí, kteří jsou z jiné vrstvy a přesto si jsou tak blízcí. Film byl také oceněn nejrůznějšími cenami jako Oscar a podobně. Titanic byl v kinech roku 1997 a vydělal 2,18 mld. USD.

 

 

 

1. místo: Avatar

Avatar

www.csfd.cz

A slavnostně mohou zaznít fanfáry. První místo v žebříčku nejvýdělečnějších filmů získává film Avatar. Film před námi otevírá zcela nový a nepoznaný svět, který je naplněn fantazií. Střet dvou naprosto odlišných civilizací. Na Pandoře všichni žijí ve spojitosti s přírodou, je to mírumilovné místo. Výpravný film Avatar si získal srdce mnoha diváků, kteří film v kinech viděli dokonce i několikrát. Film byl uveden do kin v roce 2009 a vydělal 2,78 mld. USD.

 

 

 

Fotografie publikována se svolením arztsamui / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Zuzana

Jeden komentář

  1. Ahoj, az budete treba psat pokracovani clanku, muze se vam hodit prehled nejvydelecnejsich filmu u nas :) http://kinomaniak.cz/filmy/vse/nejuspesnejsi/

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top