Několik užitečných kosmetických triků

manikúra

Domácí pleťové masky s použitím ovoce a jogurtů nejsou asi nic nového. Nalíčit se zvládnete také a nalakovat nehty je brnkačka. Přece jen existují stále triky, kterými si můžete usnadnit líčení nebo malování nehtů a dozvědět se třeba něco nového. K tomu, abyste docílili perfektního výsledku, nemusíte mnohdy zbytečně utrácet velké množství financí. Nechte se inspirovat několika osvědčenými triky.

Dokonalá manikúra

Letošní léto přeje pastelovým barvám a barevným nehtům. Během horkých dní je vhodné skladovat laky na nehty v lednici. Při skladování v nesprávné teplotě se vám může lak táhnout a tvořit nevzhledné bublinky. Když už jsme u lakování nehtů, rychlejšího zasychání docílíte, když si dáte tenkou vrstvu laku a pak proces zopakujete. Jednak se vyhnete výše uvedeným bublinkám a pak lak mnohem rychleji na nehtech zasychá než po jedné silné vrstvě. Jestliže chcete zasychání laku ještě urychlit, ponořte ruce na 3 minuty do studené vody.

Jak usnadnit odlakování nehtů

Občas dostat z nehtů ozdoby a třpytky je docela složité. Odlakování usnadníte tím, že si namočíte kousek vaty nebo odličovací tampony do odlakovače, přiložíte na nehty a zabalíte na 5 až 10 minut do alobalu. Odlakování pak bude hračka.

Jak vyčarovat přirozené obočí obočí

Dnešní trendy přejí co nejvíce přirozenému vzhledu. Aby obočí vypadalo přirozeně a upraveně zkuste si vyhrát se stíny. Pokud se podíváte na své přirozené obočí, není po celé délce stejné a z toho budeme vycházet. Obočí zvýrazněte ve stylu ombre. Směrem od nosu začněte slaběji, ve středu mírně přitlačte a ke konci uberte na intenzitě. Rozetřete štětečkem nebo vatovou špulkou do ucha krásně do ztracena.

Jak vykouzlit velká kukadla

Pro dosažení efektu větších očí si pomůžete menší iluzí. Řasenku naneste nejdříve na spodní řasy a teprve potom na horní. Největší pozornost věnujte středu řas, tam řasenku nanášejte opravdu důsledně. Do koutku oka dávejte vždy světlejší stín a světlou tvářenku naneste pod okraj obočí, ale jen v koncové části. Oko bude vypadat zářivěji a opticky větší. Pokud ještě ani tohle nebude k vaší úplné spokojenosti, naneste na horní mokrou linku víčka tmavou tužku. Horní mokrá linka se myslí okraj víčka pod řasami.

lžička na okoJak zabránit otisknutí řasenky na nalíčené oko

Občas se stane, že se nám při líčení otiskne na horní víčko řasenka a to je pak k vzteku. Víčko před nežádoucím otiskem řasenky uchráníte tak, že si při líčení druhou rukou na víčko přiložíte obyčejnou čajovou lžíci. Ta dostatečně víčko ochrání.

Tip na závěr

Šedé oční stíny jsou neutrální a hodí se pro každou barvu očí. Pokud máte modré oči, doporučuje se používat světle hnědé oční stíny. Ty udělají modré oči ještě modřejšími. Momentální trend je nahé líčení, které vypadá velmi přirozeně a hodí se pro různé příležitosti.

Zdroj obrázku: vk.com, tinypaintpot.co.uk, feminiya.com.

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top