Není to rada, jen otázka. Co dělají šťastné páry a nešťastné ne?

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic / FreeDigitalPhotos.net

Vrtalo vám někdy hlavou, zdali ty usmívající se k sobě se tulící páry jsou vážně tak šťastné, nebo to jen předstírají? Mně to tedy vrtalo hlavou neustále. A pak jsem přišla na to, kde by mohl být zakopaný pes. Vynechejme ty předstírající a zaměřme se na skutečně vzácné vyrovnané páry. Co dělají jinak oproti těm předstírajícím párům?

Znám několik typů párů, ale dnes chci hovořit jen o kvalifikaci párů skrze jejich štěstí, spokojenost a vyváženost. S ohledem na štěstí dělíme páry na ty nešťastné a šťastné. Jenže nic přeci není jen černo-bílé. A i ve štěstí párů existuje několik šedých odstínů. Tím hlavním z nich je šťastně se tvářící páry, které své štěstí pouze předstírají.

A já tu nechci nijak moralizovat, škatulkovat a už vůbec nechci nikomu radit a vlastně diktovat jeho chování. Chci vám jen říct, co si myslím o šťastných párech (teď mluvím o těch skutečně šťastných párech), které mají rádi i nezadaní. Proč se mají ti dva rádi navzájem a proč je mají rádi i ostatní?

Nehledejte v tom žádnou vědu a čtěte dál.

Když mě zajímá, tak se zajímám a naslouchám mu

Můj přítel mě zajímá. Miluji ho a zajímá mě, co dělá. Dnešní doba však zájem o to, kde je, co dělá a co dělal celý den, bere jako žárlivost a stíhání. Šťastné páry to tak nevidí. Když se večer sejdou, zeptají se jeden druhého, jak se ten druhý měl a co celý den dělal. Ráno, než se loučívají, se pak zajímají, co toho druhého dnes čeká.

Žárlivost, co to je?

U předchozího bodu jsem se zmínila o žárlivosti. Říká se, že tu pravé páry neznají. Pravda je však taková, že znají. Sem tam má třeba žena slabší chvilku. Trpí zrovna premenstruačním syndromem a její hormony létají nahoru a dolů.
Z druhé strany na žárlivost moc nedají a na nevěru už vůbec ne. Takové páry si věří, milují se a neznají nikoho, kdo by za nevěru stál více než jejich polovička.

Vrána k vráně i protiklady

Šťastné páry mají hodně společného, aby se mohli shodnout na chodu domácnosti a chodu jejich vztahu a aby mohli podnikat něco společného. Z druhé strany mají i svoji vlastní hlavu a svoje vlastní názory.

Dokážou se dohodnout, protože občas dělají kompromisy. Zároveň však ví, že občas musí přijít konfrontace, která pročistí vzduch a stanoví mantinely a správnou cestu.

Jsou si oporou jako jeden tým

Skutečně šťastné páry jsou svoji oporou. Naslouchají si, zajímají se o sebe a když se něco děje nebo potřebují popostrčit, pomohou si.

Stálá nevyhasínající jiskra

Šťastné páry ve vztahu udržují stálou vášeň. Jejich nevyhasínající jiskra je dělá šťastnými i v posteli. Díky tomu se vzájemně stále přitahují a také si to náležitě vyjadřují.

Jsou si vzájemnými světy

Jejich světu nikdo moc nerozumí a zároveň se jimi ostatní svět baví. Dokážou rozesmát sebe i všechny ostatní. Lidi je mají rádi a zároveň se na ně dívají jako na dva plyšové medvídky.

A na závěr

Šťastné páry ví, že je lepší si sem tam zajít na dámskou či pánskou jízdu bez druhého. O to raději se pak k sobě vrací domů.

Fotografie publikována se svolením imaginerymajestic/FreeDigitalPhotos.net

Autor: Markéta Vlková

Markéta Vlková
Studentka práv s kreativní duší a láskou k životu. "Život se snažím vnímat a prožívat všemi svými smysly. A posledním smyslem člověka je jeho fantazie."

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top