Netradiční dovolená „à la Robinson“ na chorvatském ostrově Rab

Krásná dovolená na ostrově Rab - kvalitni clanek

Jedním ze zástupců kvarnerského souostroví, je vyhlášený chorvatský klenot – ostrov Rab. Jeho rozloha činí 93,6 km2 a od pevniny je oddělen Velebitským průlivem. Pokud již máte pevninské Chorvatsko procestované doslova „křížem, krážem“, pak je Rab ideální volbou pro nadcházející letní sezónu. Kromě odpočinku na pláži můžete zažít vskutku netradiční dovolenou v některé z místních robinzonád. Jak takové ubytování vypadá a proč je mezi turisty tolik oblíbené? To vám prozradíme o pár řádků níže.

Zapomeňte na přeplněné pláže a ukřičené děti

Nebaví vás povalování na přeplněných plážích, na kterých si musíte „své místo“ rezervovat bezprostředně po východu slunce? V pozdější dobu je zde totiž takřka k nehnutí? Nedokážete odpočívat v blízkosti ukřičených dětí ani turistů, jež se na pláž vybaví plnou mini-ledničkou a během celého dopoledne se ládují teplým pivem a studenými řízky přivezenými ještě z rodné domoviny? Pokud jste alespoň na jednu z otázek odpověděli kladně, pak byste právě vy měli uvažovat o nějaké robinzonádě, kterých je na ostrově Rab vskutku velké množství.

Žít si jako Robinson

Jelikož patří ubytování v robinzonádách k oblíbeným a velmi populárním „dovolenkovým aktivitám“, kapacita těchto ubytovacích míst je značně omezená. Proto je vhodné robinzonádu u jejího majitele nebo prostřednictvím cestovní kanceláře zarezervovat již v zimě nebo na počátku jara. Robinzonády si můžete představit jako malé soukromé vilky daleko od turistických center i samotné civilizace. K vilkám se zpravidla dostanete pouze po polních cestičkách. V den příjezdu vám majitel předá klíče a seznámí vás se základní péčí okolo domu. Jak následně vyplníte další dny své zcela soukromé a ničím nerušené dovolené je již pouze na vás. Ti, kteří již tento typ ubytování na Rabu vyzkoušeli, zanevřeli na hotely i klasické apartmány a na robinzonády jednoduše nedají dopustit.

 

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Jeden komentář

  1. Hodně pěkná inspirace na letošní dovolenou, jelikož se stále rozhodujeme, kde nakonec vyrazíme. Viděla jsem i dobré reference na Pag a také ostrov Murter, který mají tady http://www.topsleva.cz/pobyty/dovolena-u-more v nabídce se slevou, což je dost samozřejmě lákavé. No ještě se rozhodneme, volno máme až na konci srpna, takže ještě naskoční nějaká last minute:)

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top