Než vyrazím na tetování

tetování

Než se vydáme do tetovacího salónu, měli bychom zvážit samotný záměr. Je důležité položit si pár otázek, protože se jedná o celoživotní záležitost. Chci skutečně tetování? Nebo jde o pouhý výstřelek a popud? Mnohdy svou touhu a zvědavost ukojíte kresbou, která se do třech týdnů smyje. Pokud si nejste úplně jisti, můžete to vyzkoušet. Mezi další otázku, kterou byste si měli položit, patří volba motivu. Zda bude ladit s vaší osobnosti a to ne jen pokud je vám 20let, 25let ale až vám bude třeba 50let nebo 60. Mezi další nezbytně nutnou otázku na kterou bychom neměli zapomínat je, zda nám nebude překážet v naší kariéře. Některé typy zaměstnání to striktně zakazují.

Kladení otázek a hledání odpovědi

Otázky, které bude klást sami sobě, se nevyplácí podceňovat. Spoustu lidí už skončilo na odstraňování tetování, které je mnohem nákladnější, než samotné tetování a hlavně bolestivější. Důsledky nerozvážného rozhodnutí nemusí být vždy příjemné. Někteří mladí lidé se nechají strnout přívalem hormonů a nechají si vytetovat jméno své lásky. Za pár měsíců se rozejdou a vše se jim rozleží v hlavě. V některých případech lze tetování „předělat“ nebo upravit. Nikdy už to však nebude přesně to, co jste původně zamýšleli. Dalším a neméně důležitým bodem je, kam tetování umístit?  Oblast krku, obličeje, prsty na rukou, hřbet ruky vám mohou trvale změnit pracovní zařazení a vyloučit z některých oblastí života. Rovněž je potřeba přihlížet na proporce těla. Například u žen se jedná o břicho nebo prsa, které se následkem mateřství změní. Rovněž zadek, stehna při navýšení tělesné hmotnosti výrazně ovlivní původní tetování.

Zvolit správné místo je velmi důležité

Z roztomilého pejska, motýlka či delfína se může stát mutant. Pokud jste se přece jen rozhodli a jste pevně přesvědčeni o místu kam tetování umístit a máte zvolený motiv, zbývá vybrat vhodný tetovací salón. Nejlepším kritériem pro správný výběr, jsou reference. Buď od svých známých, nebo z internetových diskuzí. Každý tatér má svůj styl a je docela možné, že pro vaši volbu nenajdete vhodného umělce. Nezbude než hledat dál. Před samotným tetováním si domluvte osobní schůzku a prokonzultujte svůj záměr. Čekací doba může být týden, ale i měsíce. To záleží na vytíženosti tatéra a tím vám návštěva jeho salónu, také prozradí lecos o jeho kvalitách. Tak a teď už nezbývá, než popřát štěstí a ať se vám vaše tetování líbí. Jde přece o vás a vaše tělo!

Fotografie publikována se svolením marin Photography / FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top