Nezapomínejte na hydrataci zevnitř

hydratace

Nejen léto je důležité pro pravidelné zavlažování organismu. Léto nás samo o sobě nutí pít, protože se žízeň spojená s vedry hlásí o slovo sama. Během chladnějších měsíců pak zapomínáme dodržovat pitný režim, což je častá chyba. V průběhu roku na hydrataci moc nemyslíme. Někomu nedělá problém jít a vypít sklenici vody, ale jsou takoví, kteří mají s dodržováním pitného režimu problém. Proto vám přinášíme pár tipů na zdravé potraviny, které vám pomohou zavodnit tělo.

Salátová okurka

Salátová okurka patří mezi jednu z nejvíce hydratujících druhů zeleniny. Rovněž je plná důležitého vitaminu C. Mimo mlsání okurky v syrovém stavu si můžete připravit třeba i studenou okurkovou polévku či osvěžující okurkové smoothie. Výborné je také vložit kolečka okurky do džbánku se studenou vodou a šťávou z citrónu.

Vodní meloun

Zbytečně se melounu neříká „vodní“ meloun. Z větší části je totiž tato jemná a sladká i osvěžující dobrota tvořena právě vodou. Stačí dva vychlazené plátky melounu na svačinku, ty vás dostatečně zavodní. Mimo to navíc dodají i trochu toho vápníku.

Čaj Rooibos nebo zelený čaj

Tyto druhy čajů jsou bez kofeinu, což znamená, že nebudou z vašeho těla odsávat vodu, jako to dělá například černý čaj, káva nebo sladké nápoje. Zelený čaj matcha vám navíc dodá energii stejně jako káva. Jen s tím rozdílem, že neobsahuje kofein. Když už budete pít, rozhodně se zaměřte na to, co pijete.

Semínka chia

Tato potravina je v dnešní době velmi žádaná v oblasti zdravého životního stylu. Řadí se mezi hydrofilní potraviny, což znamená, že absorbuje hodně vody, když se přidá k mléku, jogurtu či smoothie. Konzumací semínek dostáváte do svého těla velké množství tekutin a navíc i důležité živiny.

Jogurty

Především řecký jogurt je složený z bílkovin, elektrolytů, vápníku a nezapomínejme, že 85 % tvoří voda. Chutnat vám může třeba s čerstvým letním ovocem nebo ve zmraženém stavu jako osvěžující dezert.

Fotografie publikována se svolením tiverylucky Photography/FreeDigitalPhotos.net

Autor: Gábina

Gábina
Jmenuji se Gabriela Kortová, narozena jsem ve znamení lva. Mezi moje koníčky patří psaní, kreativní činnost, sport. Jsem partnerka, maminka, teta, dcera, sestra, kamarádka, a když to situace vyžaduje, tak herečka. Mám ráda veselé a upřímné lidi.

Jeden komentář

Komentovat

Email nebude publikován. Požadovaná pole jsou označena *

*

Scroll To Top